The Island Filmi Konusu ve Oyuncuları

Orjinal senaryosuyla dikkat çeken The Island, gişede istediği başarıyı yakalayamasa da en dikkat çekici film olarak göze çarpıyor.

Yıllardır kürtajın etik yönü tartışılırken, moleküler biyolojinin hızla gelişmesi, yeni tartışmaları da beraberinde getirdi. Ancak hiçbiri klonlama kadar gündem oluşturmadı. Koyun kopyalanması pek ilgimizi çekmese de söz konusu insan olduğunda işler değişti. Yine bencilliğimiz tavan yaptı. Acaba, böyle bir bilimsel gelişmeyi nasıl yararımıza kullanabiliriz diye az düşünmedik.

Böyle bir ortamda, Michael Bay cesur bir işe girişmiş ve klonlamayı detaylarıyla irdelemiş. Tempolu başlayan ve kimi zaman da empati kurmamıza neden olan filmin kurgusu da incelikle işlenmiş. Görüntü yönetmeni ve kostüm tasarımları da filme artı puanlar getirmiş.

“The Island” filminin en ilginç özelliklerinden biri; filmin, taşıdığı adla bir ilgisinin olmaması. Amerikalılar’ın adalara olan düşkünlüğünden dolayı filme bu ismin verildiği söyleniyor.

Aksiyon sahnelerindeki klişeleri görmezden gelirsek, bu filmin her yönüyle izlenmeyi sonuna kadar hakettiğini söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.