Somali Korsanları (Dabka) 2017 Film Konusu

Somali Korsanları (Dabka) 2017: Alpacino’nun başrol aldığı diğer adının Dabka olan somali korsanları filminin konusu, gazetecilik mesleği için üniversite okuyan Kanada asıllı Jay Bahadur üzerinde şekillenmektedir.

Film Konusu

Somali Korsanları (Dabka) 2017 Film Konusu

Jay Bahadur, kendine örnek aldığı ve onun gibi olmak için çok çalışacağı  Seymour Tolbin’den aldığı öneriyi dikkate alarak ”farklı bölgelerde bulun ve kendini belli et.” demesi üzerine bir anda evinden, okulundan uzaklaşan ve yaşadığı o güzel hayata bir daha dönmemek üzere evden çıkarak ani bir karar alarak Somali’ye doğru yola açıkmasıyla başlayacak olan filmde, Somali Korsanları’nın yaşayışı, kültürü yani kısaca onların nasıl yaşadığını araştırarak aslında insanların akıllarında ki tabular yerine gerçeğin peşine koşacaktır.

Somali Korsanları (Dabka) 2017

Fakat gazetecilik mesleğinde ki tecrübesizliğinden ötürü başına gelmeyen iş kalmayacaktır. Ama Somali de Jay’i çok korkunç olaylar beklemektedir.

8 Aralık 2017 tarihinde yayınlanan Amerikan yapımı olan Somali Korsanları (Dabka) Bryan Buckley tarafından yönetiliyor.

Filmin geçtiği ülkeler: Somali | Kenya | Sudan | Güney Afrika | Amerika.

Film İle İlgili Olumlu Yorumlar

Bu, bütün yıl gördüğüm en eğlenceli filmlerden biriydi. Film yapımında harika bir yaklaşım ve müthiş bir oyuncu kadrosu ve bazı çok unutulmaz karakterler içeren müthiş bir hikayenin ilgi çekici bir tekrar edilmesi. Bunların hepsinin altında yatan bazı önemli gerçek hayat konularının inandırıcı bir sunumuydu; zorbaca ya da siyasi olarak tahrik söz konusu olmadı.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.