SEO

Google Aramalarında İlk Sıralarda Çıkma Sanatı: SEO Nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), arama motoru sonuç sayfalarında üst sıralarında yer alacak web sayfaları oluşturma sanatıdır. SEO, her sayfanın kodlamasında belirli bölümleri veya öğeleri optimize ederek gerçekleştirilir.

Bu bölümler özellikle arama motorları tarafından okunur ve optimizasyon düzeyine bağlı olarak üst sıralarda yer alması için kullanılır.

Kısaca: SEO Nedir? Nasıl Yapılır?

Bir web sayfasının nasıl optimize edileceği konusunda çeşitli yöntemler ve görüşler vardır ve ilgili sitenin türüne, içeriğine, amacına ve rekabetine bağlıdır. Fakat genel olarak arama motoru optimizasyonu, sitenin içeriğini tanımlayan anahtar kelimelerin doğru bir şekilde kullanılmasına dayanır.

Anahtar kelimeler ilk önce sayfanın kaynak kodunun TITLE bölümündedir. Ayrıca, anahtar kelimeleri tekrar ederek, sayfanın doğru olarak tanımlandığı META açıklama bölümünde de görünmelidirler. META anahtar kelimeleri bölümü, sitenin ürününü, hizmetlerini veya içeriğini açıklayan anahtar kelimeleri de içerecektir.

SEO ağırlık verdiği kadar anahtar kelimeler kullandığından, en önemli anahtar sözcükler, her sayfanın içeriğinin ilk iki paragrafında kesinlikle kullanılmalı ve daha sonra makalenin devamına serpilmelidir. Her sayfanın son paragrafının da zengin anahtar kelime olması gerekir.

Anahtar kelimeler için bir diğer önemli yerleşim, her sayfanın H1 ve H2 başlıklarıdır. En önemli anahtar kelimeler veya anahtar sözcükler burada bulunmalıdır.

Arama motoru optimizasyonuna veya SEO’ya yardımcı olan diğer ipuçları, medya dosyalarını ve bağlantıları anahtar kelimelerle adlandırmaktır. 

Son olarak, ve dış sitelerden kendi sitenize köprü link sağlayarak backlink sahibi olmanız gereklidir. Arama motoru optimizasyonu için rehberler, kendi sitelerini kendi optimize etmek isteyenler için sitemizdeki SEO Blogu alanında mevcuttur.

SEO Nasıl Yapılır? Özel İpuçları (Ayhan Karaman)

https://youtu.be/gtO9jVshsNQ

Etiketler

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close