PS4 Oyunlarını PC’de Oynama

Oyun severler için tüm dünya üzerinden en önemli platformlardan birisi olarak PlayStation gösterilebilir. Belirli dönemlerde yeni modelleri piyasaya sürülen oyun sayesinde kullanıcılar özel olarak üretilen oyunları doyasıya oynayabiliyorlar. Bunun yanı sıra piyasaya sürülen oyunlardan bazıları hem PlayStation hem de PC için uyumlu bir şekilde sunuluyor. Bazı oyunlar ise yalnızca PC ya da yalnızca PlayStation için uygun bir şekilde piyasaya sürülüyor. Bu aşamada bazı PlayStation oyunları çok beğenildiği için PC üzerinden de kullanıcılar bunları oynamak istiyorlar. Ancak geçtiğimiz dönemlerde bu mümkün olan bir durum olarak gözükmüyordu. Son günlerde yaşanan gelişmeler ile birlikte PS4 oyunlarını PC’de oynama rehberi yayınlandı ve gerekli şartlar düzenlendiği takdirde oyunlar artık PC üzerinden de oynanabiliyor.

  • İlk olarak kişilerin 3.50 sürümünü kullanan bir PS4 sahibi olması gerekmektedir. Bunun yanında PC’lerinde de işletim sistemi olarak Windows 8.1 ya da 10 kullanımı gerekmektedir.
  • İşlemcisi de i5 seviyesinde olan bir PC sayesinde donanımsal ihtiyaçlarımız tamamlanıyor.
  • Bunun sonrasında PS4 Remote Play programının ücretsiz bir şekilde indirilmesi ve kurulması gerekiyor.
  • Sonrasında bu programı çalıştırıp PS4 ile arasında bağlantı kablosuyla birlikte bağlantıyı kurun.
  • Bu işlem sonrasında oyunlar bilgisayar üzerinden de oynanabilmeye başlanacaktır.

Birçok kişi zaten PS4 sahibi olan kişilerin buna ihtiyaç duymayacağını söylese de kullanıcılar klavye ile birlikte oyunların daha kolay bir şekilde oynanabildiğini belirtiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.