Ekonomi

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir? 2018 Kredi Kartı İptal Etme Yolları

IPhone’unuz veya iPad’inizle birlikte verilen şarj cihazını kullanıyorsanız, “yavaş” şarj ediyorsunuz demektir. Çok daha hızlı bir şarj deneyimi yaşayabilirsiniz.

iPhone Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilir?

Yavaş seçenekle başlayalım. iPhone neden yavaş şarj oluyor olabilir? Birlikte verilen iPhone şarj cihazı. Biliyorsunuz, telefonunuzla birlikte gelen küçük küp (resimde) 5 Watt güç sağlar. IPhone’unuzu daha yavaş şarj etmenin tek yolu bilgisayarın USB portuna takmak olabilir. Bir bilgisayardaki USB bağlantı noktası, çoğunlukla bu şarj cihazının yarısı kadar hızında yaklaşık 2.5 W’lık bir şarj olur.

iphone şarj cihazı

IPhone 6 ve 6 Plus ile başlayarak, Apple iPhone’ların bir iPad şarj cihazı ile şarj edilmesine izin verdi. 12 Watt güç sağlar. Daha eski bir iPad şarj cihazınız varsa, yalnızca 10 Watt sağlayabilir. Bir iPhone’u bir iPad şarj cihazına takabilirsiniz ve daha hızlı şarj olur.

ipod şarj cihazı

Apple resmi sitesindeki ifadeye göre, “IPhone, iPod, Apple Watch, AirPods ve diğer Apple ürünlerini şarj etmek için iPad ve Mac dizüstü bilgisayarları için Apple USB güç adaptörlerini kullanabilirsiniz.”

AirPods ve Siri Remote gibi iPad, iPhone, iPod, Apple Watch ve diğer Apple aksesuarlarını şarj etmek için Apple 12W ve 10W USB adaptörlerini kullanabilirsiniz. Cihazınızı, Lightning – USB Kablosu, 30 – pin USB kablosu veya aygıtınızla birlikte gelen Apple Watch şarj cihazıyla güç adaptörüne bağlamanız yeterlidir.

Bir Apple 12W veya 10W USB güç adaptörü kullanmak, bazı Apple aygıtlarını ve aksesuarları, 5W güç adaptöründen daha hızlı şarj eder. Apple 29W, 61W veya 87W USB-C Güç Adaptörü ve Apple USB-C – Yıldırım kablosunu kullandığınızda , bu modelleri hızlı şarj edebilirsiniz:

  • iPhone X
  • iPhone 8
  • iPhone 8 Plus
  • iPad Pro 12,9 inç (2. nesil)
  • iPad Pro 12,9 inç
  • iPad Pro 10,5 inç

Bu hala en hızlı yöntem değil, ancak bir iPad şarj aletiniz varsa, bu ek bir donanım satın almadan daha hızlı iPhone şarj hızını elde etmek için hızlı ve kolay bir yoldur. 12W veya 10W şarj cihazının olup olmadığını belirlemek istiyorsanız, şarj cihazının kendisinde bulunan metni okuyun.

Bu ipucu, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X için çalışır.

iphone hızlı şarj

En Hızlı: USB-C Şarj Kablosu Satın Alın (iPhone 8 ve Üstü)

Bu, Apple’a göre, “hızlı şarj” özelliğinden faydalanmanızı sağlayacak ve iPhone’u sadece 30 dakika içinde yaklaşık %50 şarj edecektir.

Apple, kendi 29W USB-C şarj cihazını ve kablolarını satmaktadır , ancak üçüncü şahısları da satın alabilirsiniz.  Modern MacBook’larda bulunan 61W ve 87W USB-C güç adaptörleri ayrıca iPhone’ları ve iPad’leri hızlı bir şekilde şarj etmenize izin verecek, ancak ayrı olarak satın almak daha pahalı ve iPhone’unuzu veya iPad’inizi 29W’tan daha hızlı şarj etmeyecek.

Kablosuz: Herhangi bir Qi Wireless Pad Kablosuz Şarj Aleti kullanın (iPhone 8 ve Üstü)

Qi Wireless Pad

Bir iPhone 8, 8 Plus veya X varsa, kablosuz şarjdan da yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte, kablosuz şarj , yukarıda belirtilen “en hızlı” kablolu şarjdan daha yavaştır . Bu kötü birşey değil, örneğin, telefonunuzu gece şarj ederseniz, örneğin hız uyarıldığı andan itibaren tamamen şarj olacağından önemli değildir.

Standart Qi kablosuz şarj cihazları iPhone 8, 8 Plus veya X’i 5 W şarj etmektedir.

Daha Hızlı Kablosuz: 7.5W Kablosuz Şarj Cihazı Satın Alın

IOS 11.2 ile iPhone 8, 8 Plus ve X, bazı Qi kablosuz şarj cihazlarını kullanarak daha hızlı bir 7.5W hızında şarj edebiliyor. Base Mophie Kablosuz Şarj Aleti iyi bir tercih olabilir.

7.5W Kablosuz Şarj Cihazı

Bu, bu yöntemin (7.5W) Apple’ın içerdiği standart kablolu şarj tuğlasını kullanmaktan (5W) daha hızlı olduğu anlamına gelir. Ancak, iPad şarj aletini kullanmaktan daha yavaş ve hızlı şarj için USB-C şarj cihazını kullanmaktan çok daha yavaş gerçekleşir. Ancak yine de, uyurken yatağınızda rahatça şarj etmek için oldukça harika.

Etiketler

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close