En İyi İtalyan Mafya Filmleri Listesi

En İyi İtalyan Mafya Filmleri: Günümüzde mafya filmleri oldukça kaliteli bir hale geliyor. İlk olarak 1930 yıllarında çekilen mayfa filmleri, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki içki yasağının, ülke içerisinde suç artışlarına sebebiyet vermesi sonrasında popülerleşmiştir. İlk mafya filmi olan başrolünü Edward Robinson’un oynadığı Little Caesar, 1931 yılında çekilmiştir ve insanlar tarafından oldukça ilgi görmüştür.

En İyi İtalyan Mafya Filmleri

The Godfather (Baba)

The Godfather filmi, Mario Puzo’nun en çok satan kitabından yönetmen Ford Coppola tarafından sinemaya uyarlanmıştır. The Godfather filminin konusu, İtalyan bir mafya ailesinin takdire şayan hikayesini konu almaktadır.

Don Corleone’nin kız evladı Connie’nin düğününde, Carleone ailesinin en küçük oğlu babasıyla barışmaktadır. Don Carleone’ye yapılan suikast girişiminin ardından, Don artık iş yönetemeyecek hale gelmektedir. İşleri yönetmek için ailenin başına Michael ve Sonny geçmektedir. The Godfather filmi çıktığı sene bir çok ödüle layık görülmüştür. Film Oscar kazanmıştır.

The Godfather 2

The Godfather 2

The Godfather, ilk filminde yakalamış olduğu çok büyük başarılar neticesinde yapımcılar tarafından seri haline gelmiştir. Bu filmde de oldukça başarılı işler çıkaran The Godfather ekibi, yine rekor üzerine rekor kırmıştır.Filmin 2. serisinde aileni n başı olan Michael Carleone işlerini büyütmek adına New York’dan başka şehirlere yelken açmaktadır. Şöhretini çoğu ülkeye tanıtan Michael Carleone namını yaymaya devam etmektedir.

Goodfellas (Sıkı Dostlar)

Goodfellas (Sıkı Dostlar)

Goodfellas filminde, Henry Hill, Jimmy Conway ve Tommy De Vito isminde iki mafyayla birlikte soygun düzenlemektedir. Soygun esnasında Jimmy ve Tommy, soygunda adı geçen herkesi öldürerek karanlık dünyada isminden sıkça söz ettirmektedir. Çete içerisinde oluşan problemleri Henry kendine yedirememektedir.

Casino

Ace Rothstein, Las Vegas’da bir kumarhanenin işletmecisidir. İşini bırakmamak için her türlü yola baş koyan Ace, kumarhane de kazanılan paranın çoğunu patronlarıyla paylaşmak zorundadır. Ace’nin tek derdi sabit bir gelirinin olması ve patronlarla başının belada kalmamasını sağlamaktır. Ace, kumarhaneyi çoğu insan tarafından sevilen ortak bir yer olarak kalmasını istemektedir.

The Godfather 3

The Godfather 3

Herkes tarafından bilinen ve çok sevilen bir film olan The Godfather izleyicileri ile 3. seride tekrar buluşmuştur. Ailenin başında ki Michael’in dostlarıyla arası her zaman iyi olmuştur. Fakat Michael aynı zamanda düşmanlarını da çok yakınında tutmaktaydı. Bu seride Michael, mirasına sahip olacak birini aramaktadır. Michael, çete ve karanlık dünyadan kurtulmak için fazlasıyla çaba göstermektedir. Michael, vefat ettiğinde ailesinin başına birşey gelmemesi için yeraltı dünyası ile bağları kopartmanın derdindedir.

Untouchables (Dokunulmazlar)

Untouchables (Dokunulmazlar)

Eliot Ness, ülkede suç oranının fazlasıyla artması ve polis teşkilatının her geçen gün kötüye gitmesiyle, Chicago’ya federal bir ajan olarak atanmıştır. Ness’in görevi mafya babası olan Al Capone’i suç üstü tutuklamaktır.

Donnie Brasco (Köstebek)

Donnie Brasco

Köstebek filmi gizli bir ajanın gerçek hayatından alınan hikayeyi anlatmaktadır. Organize bir suç örgütünün içine sızan Pistone, daha sonra bu örgüt tarafından ismi değiştirilip Donnie Brasco olmuştur. İçlerine sızan Pistone çıkmaz yolun içerisindedir.

Gotti

Gotti

En ünlü mafya babalarından birisi olan Gotti’nin, New York’da bu işlere yeni başlamakta olan hikayesini anlatmaktadır. Gotti üç dalda Altın Küre ödülüne aday gösterilmiştir.

A Bronx Tale (Günaha Davet)

A Bronx Tale

Amerika’nın bir eyaleti olan Bronx’ta yaşam sürdürmek oldukça güç bir durumdur. Orada yaşayan insanlar sürekli bir olaya dahil olmakta ve başlarına iş açmaktadırlar. Mahallede mafyaya çalışan Sonny adında bir kişi vardır. Sonny’nin 9 yaşında oğlu bulunmaktadır. 9 yaşında ki çocuk 17 yaşına geldiğinde olanlar olmaktadır.

Boss of Bosses

Boss of Bosses filmi, New York’un güçlü organize suç patronu Paul Castellano’nun yükseliş ve düşüş hikayesini anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.