Google Chrome Konum Değiştirme

Google Chrome Konum Değiştirme: IP adresinize bağlı olarak belirlenen konum bilgileri genellikle doğru sonuçlar vermiyor. Web araçlarına gönderilecek doğru ve özel konum verilerine ihtiyacınız varsa, gelişmiş tarayıcılar konumunuzu manuel olarak belirli bir boylam ve enlem konumuna ayarlamanızı sağlar.

Google Chrome Konum Nasıl Değiştirilir?

Bulunduğunuz yerden isteyen web sitesi, IP adresinize dayalı olarak belirlemeye çalışmak yerine yeni HTML 5 Geolocation API’sını çağırıyorsa, çok daha alakalı bir sonuç elde edersiniz.

Konumunuzu isteyen sayfayı açın. Windows veya Chrome OS’de Ctrl+Shift+I’e, MacOS’ta Cmd+Option+I’e basın. Geliştirici konsolu, ekranın sağ tarafında açılacaktır.

Panelin alt kısmında, soldaki üç nokta düğmesine basın ve ardından “Sensörler” seçeneğini tıklayın. Coğrafi Konum altında, “Özel konumu” seçin.

Şimdi konumunuza enlem ve boylam temelinde giriniz.  Sayfayı yeniden yükleyin, pop-up pencerede konum verisine izin verin.

Doğal olarak bu araçla sahte bir konum ayarlayabilirsiniz. Ya da söz konusu siteye olan güven seviyenize bağlı olarak gerçek konumunuzu verebilirsiniz.

Chrome Kalıcı Konum Değiştirme

Ne yazık ki, Chrome’da (veya görünüşe göre başka bir önemli masaüstü tarayıcıda) kalıcı bir yer ayarlayabilmenin hiçbir yolu yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.