Doğa Fotoğrafçılığı: Doğa Fotoğraf Çekim Örnekleri

Resimler gerçekten yabani hayvanların güzelliğini veya Afrika gün batımının renklerini gösterebilir mi? Evet,  istisnai ve özel fotoğraflar size gerçek bir doğa görüntüsü sunar. Ancak ne kadar mükemmel bir fotoğraf olursa olsun, gerçek doğayı yansıtmasını beklemeyiniz. Ancak, elimizden gelenin en iyisini deneyebiliriz.

Doğa Fotoğraf Çekim Teknikleri

1. Bir nesneyi vurgulamak için arka planın sadeliğine özen gösterin. Yoğun bir arka plan dikkati dağıtabilir.

2. Dallardan ve çimden uzak durmamaya özen gösterin. Konumlandırma yüzünden, bir dal aslanın kulağından dışarıya çıkıyor gibi görünebilir.

3. Arka planınızın görüntünün geri kalanını tamamlaması için konumunuzu veya mesafenizi ayarlayın.

4. Vahşi yaşam modelleri kendi programlarını ve zihinlerini takip ediyor. Onlara ne yapmaları gerektiğini söyleyemezsiniz.

5. Sabır beklentiyle bağlantılıdır. Mükemmel görüntüyü yakalayacağınızı düşünüyorsanız, genellikle hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

6. İnsanlar bir resmi sadece doğayla ilgili olduğu için sevmeyeceklerdir. Görüntünün neden değerli olduğunu onlara göstermelisiniz.

7. Konunuz ön planda veya orta zeminde olmalı veya arka plan detaylarında kaybolacaktır.

8. Hayvanlar hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Hangi hayvanlar güneş banyosuna bayılır? Hayvanlar, günün kaç saati besleniyor? Hangi ağaçta hangi kuş olur? Bu cevaplar nerede ve ne zaman oturup bekleyeceğinizi yanıtlar.

9. Bilgi sahibi olmak hayatınızı da kurtarabilir. Vahşi hayatla çalışmaya alışkın değilseniz, çok fazla risk alabilirsiniz. Vahşi hayvanların öngörülemezliği tehlikeli durumlarla sonuçlanabilir.

Hangi hayvana ne kadar uzakta durmak gerekir, bir hayvan hayal kırıklığına uğrarsa ne olur? Bu gibi sorular hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir.

Doğa Fotoğrafçılığı Örnekleri

Tusk Photo tarafından çekilen doğa fotoğrafları… Harika örnekler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.