Deadpool (2016) Film İncelemesi

Marvel çizgi roman alanında oldukça başarılı bir şirket. Bugün tanıdığımız neredeyse bütün kahramanlar Marvel imzası taşıyor. Çizgi romanları kadar yapılan filmleri de oldukça beğeniliyor Marvel’in. Son çıkan filmi olan Deadpool ise bir hayli beğenildi. Sinemada ilk 3 günde 348 binden fazla izlenme sayısına ulaşan Deadpool 94 milyon dolar hasılat elde ederek Matrix’ten sonra en çok hasılat elde eden filmlerden birisi oldu. Bizlerde bugün sizler için Deadpool filminin incelemesini yapacağız.

Deadpool filmi Marvel şirketinin bir ürünü. Normal bir kahraman gibi gözüken Deadpool aslında hiçte öyle değil. Deadpool filmini izlerken karşımıza uçmalı kaçmalı sahneler çıkmıyor. Deadpool aslında normal bir kahraman gibi süper güçleri olan biri değil. Çizgi romanı okuyanlar bilir. Deadpool aslında bir denek. Yapılan bir deney sonucunda kanser hastası olan Wilson deneyin yanlış ilerlemesi sebebiyle bambaşka bir şeye dönüşüyor ve kendisine Deadpool lakabını takıyor.

Film görsel efekt açısından zengin, ee bir süper kahraman filminde efekt olmazsa olmaz öyle değil mi? Filmi izlerken oldukça beğendim. Özellikle Türkçe dublajlı izlemenizi tavsiye ederim. Bence Deadpool Türkçe dublajlı daha iyi çünkü bazı küfürler ve argo kelimeler alt yazı ile tam anlatılamıyor ama Türkçe dublaj ile cuk diye oturuyor.

Filmin kurgusunu da oldukça beğendim. Sık sık geçmişe dönmeler ve filmin ilerleyişi oldukça kaliteli kurgulanmış. Birkaç film sahnesinde de esprili bir şekilde spoiler verilmiş. Gerçekten Deadpool filmi oldukça kaliteli yapılmış.

Filmde beğenmediğim birkaç yönden biriside gerçekten aşırı cinsellik içermesi ve konuşmaların oldukça uzun sürmesi. Konuşmalardan pek hoşlanmayan birisi olarak bunu söylemem normal fakat sizin de filmi izlerken konuşmalardan sıkılacağınıza eminim. Ayrıyeten cinsellik ve küfür içerikleri de biraz azaltılsa daha iyi olabilir. Çünkü bu filmi aile ortamında izlemek neredeyse imkânsız hale gelmiş durumda.

Film bütün bu özellikleri ile beraber oldukça hoşuma gitti. Marvel yine kaliteli bir iş becermiş doğrusu. Filme vereceğim puan 10 üzerinden 8 puan. Sizlerin de bu filmi kesinlikle izlemenizi öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.