Beagle Cinsi Köpek Karakteri ve Özellikleri

Beagle, 1800’lü yıllarda ortaya çıkmıştır. Bir kaç ırkın birleştirilmesi ile ortaya çıkmış köpeklerdir. Terrier ve avcı köpeklerinin birleşiminden oluşmuş bir ırktır. Av köpeği olarak kullanılmış bir köpek çeşitidir. Ortalama yaş ömrü 12-15 yıl ve kg 12-20 kg civarındadır.

Beagle köpekler kısa ve uzun tüylü olmak üzere iki çeşittir. Av köpeği statüsüne girerler. Koku alma duyular çok gelişmiştir. Çok hareketli ve uysal bir köpektir. Eve alışması zor bir köpektir. Bu köpekler genellikle evde yalnız kalmaktan pek hoşlanmazlar. Beagle köpeklerden her 10 tanesinden yalnızca bir kaçı eve alışabilmiştir. Çok hareketli köpeklerdir. Sürekli olarak ilgilenmek ve egzersiz yaptırmak gerekiyor.

Yavru bir beagle köpek alınırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Yavruları alırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerden biri anne baba huyu olmalıdır. Beagle köpeklerde erkek veya dişi almak pek fazla fark etmeyecektir.

Beagle beslemek isteyen kişiler son derece hareketli ve sabırlı olması gerekmektedir. Çok hareketli ve sürekli kafasının dikine giden bir köpektir. Bu köpekler bahçeli egzersizin bol yaptırılacağı bir mekanda beslenmesi uygun olacaktır. Karekterleri gereği çok eğitilmeye uygun değillerdir ancak yavruluktan itibaren başlanılırsa eğitim verilmesi daha uygun olur. Eğitimleri 2. aydan itibaren verilebilir ama ileri itaat eğitimleri 1 yaşından sonra başlayarak özel eğitmenler eşliğinde yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.