Teknoloji

Adobe Photoshop’a Alternatif En İyi 6 Photoshop Programı

Adobe Photoshop, grafik ve fotoğraf düzenleme konusunda akla ilk gelen görsel düzenleme programıdır. Abonelik planı temelinde çalışmanız, seçtiğiniz pakete bağlı olarak, ayda 9,99+ dolara size mal olur. Bunu ücretsiz olarak yapmak isterseniz, pek çok alternatif fotoğraf düzenleme programı var. En iyilerden bazılarına baktık. Bazı seçenekler tamamen ücretsiz, bazıları ise tarayıcı tabanlı olarak çalışıyor. İşte 2018 yılında kullanabileceğiniz en iyi photoshop programları listesi

GIMP (Ücretsiz)

GIMP (Ücretsiz)

GIMP, Photoshop için ideal bir alternatif olarak lanse edilmiştir. Bunun için iyi bir neden var – Adobe’nin muhteşem programına çok sayıda benzer işlevler sunuyor. Pek çok profesyonel seviyede özellik sunan bu katmanları, özelleştirilebilir fırçaları, filtreleri ve otomatik görüntü geliştirme araçlarını içerir. Çok aktif topluluğu sayesinde potansiyelini çok sayıda eklentiyle genişletiyor. Dezavantajı? Fotoğraf düzenleme işleminde önemli bir bileşen olan RAW dosyaları için yerel destek yok – bu gibi işlevler için doğrudan ek bir eklenti kurmanız gerekiyor. Ayrıca, GIMP’in son derece özelleştirilebilir arabirimi, acemi kullanıcılar için korkutucu olabilir. Elbette, tamamen ücretsiz olduğu göz önüne alındığında, kesinlikle denenmelidir.

Photo Pos Pro 3 (Free/Premium $30)

Photo Pos Pro 3

Odak noktası hem acemi hem de ileri düzey kullanıcılara hitap eden arayüzler sunmaktır. Yeni başlayanlar için, tek tıklamalı filtreler ve otomatik ayarlamalar, gelişmiş kullanıcılar daha fazla Photoshop özelliğinin tadını çıkarmayı tercih edebiliyor. Katmanlar ve katman maskeleri, klon ve iyileştirme fırçaları ve renk arıtma araçları olan program, yüksek işlevsellik sağlar. 1024 x 2014’e kadar dosyaları kullanırken tamamen ücretsizdir.

Affinity Photo ($50)

Affinity Photo ($50)

Affinity Photo, seçtiğiniz göreve temelde farklı farklı çalışma alanları olan bir dizi farklı modül sunmaktadır. Fotoğraf, Liquify, Develop ve Export gibi seçenekler de dahil olmak üzere her biri kendine özgü araç setiyle birlikte gelir; bu sayede ilerleme kaydederken fazla boğulmamanız gerekir. Araçlar büyük olsa da, burada devam eden her şeyi tam olarak kavrayabilmek için bazı eğitimlere başlayabilirsiniz.

Pixelmator (30 $)

Pixelmator (30 $)

Diğer programlar kadar güçlü değil, RAW desteği ve toplu düzenleme işlevselliği yok, ancak amatör olanlar için ideal. Tabaka tabanlı düzenleme ve zengin bir filtre ve kaleydoskop efekti gibi çok çeşitli işlevlere sahiptir.

Adobe Photoshop Express (Ücretsiz)

Adobe Photoshop Express (Ücretsiz)

Windows, iOS ve Android için ve tarayıcınız için kullanılabilir, basit şeylerdir. Kırpma kırpma, döndürme ve kırmızı göz giderme gibi temel öğeleri kolaylıkla dağıtabilirsiniz. Ayrıca, kontrast, pozlama ve beyaz dengesini hemen düzelten bir otomatik düzeltme moduyla birlikte, lekeleri ve kirleri fotoğraflarınızdan tek bir dokunuşla kaldıran lekeli çıkarma araçları bulunmaktadır.

Pixlr (Ücretsiz)

Pixlr (Ücretsiz)

 Tamamen web tabanlı, bazı oldukça belirgin banner reklamlar sayesinde ücretsiz, ancak yazılım yüklenmediği için oldukça iyi. Renk ayarından otomatik optimizasyona kadar her zamankinden çok sayıda Photoshop tarzı araç bulunur. Tek gerçek dezavantajı, toplu düzenleme eksikliği ve Flash’a dayanmasıdır.

Etiketler

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close