SEO

2018 Google SEO Teknikleri

2018 Google SEO Teknikleri: 2018 çok yakında geliyor ve insanlar sormaya başlıyor: yenilikler neler? Arama değişikliklerinde ve özellikle 2018’de SEO’da başarılı olmak için ne yapmalıyız? Bu yazıda dünyamızdaki en büyük değişiklikleri ve üzerinde çalışmanız gereken şeyleri özetleyeceğim.

2018 Google SEO Teknikleri – Algoritma Değişiklikleri

Son on yılda bilgisayarlarımız daha hızlı hale geldi ve telefonlarımız da bilgisayar hızına yetişti. IPhone X, insanların evde bulundurduğu birçok bilgisayardan daha hızlı. Eldeki küçük makinelerin gücü; uygulamalar ve arama motorları tarafından yavaş yavaş kullanılmaktadır.

Ellerindeki cihazların artan gücüne dayanan ses tanıma güvenilirliği giderek artıyor. Artık, İngilizce, Türkçe gibi dillerde, cihazlarımıza bir şeyler yapmalarını söylemek için güvenilir bir şekilde sesli komutların kullanılabileceği noktadadır.

Google Sesli Arama

Arama motorları sesli arama sonuçları için optimize ediliyor.  Bunun anlamı snippet’leri optimize etmek, eski okul SEO tekniklerini Google 2018 sesli arama algoritmalarına göre uyarlamak gerektiğidir.

Arama kelimelerine göre gelen sonuçlar için çıkan metinlerin okunabilirliğinin düşük olması SEO açısından sıkıntı yaratacaktır. Bu da yazıların ziyaretçi odaklı yazılması gerektiği anlamına gelmektedir. Google SEO odaklı makaleler eğer ziyaretçiye de hitap etmiyorsa, yani düzgün bir dille yazılmadıysa; kötü geri dönüşler alınacaktır. Okunabilirliğin önemi artmaktadır. Bu kadar uzun süren yanıtlar, iyi yazılmadıysa dinlemek çok zor olur.

2018 Google Değişiklikleri 

Sesli arama ve bunun üzerine odaklanan Google’ın yanı sıra, Google’da daha çok şey değişiyor. Özellikle: birkaç yeni teknoloji ve internete bakmanın derin yeni bir yoludur.

AMP hakkında bir şey duymadıysanız , bu sitede pek çok mesajı kaçırdınız demektir. AMP’nin ne olduğunu ve neden önemli olduğunu öğrenmek için okumaya başlamanızı öneririm: Google AMP Nedir? Google, AMP’ye çok fazla zaman ve emek harcıyor.

Yapılandırılmış Veri ve Schema.org Snippet Ayarları

AMP’nin yanı sıra Google, gittikçe daha çok yapılandırılmış verilere önem veriyor. İlerleyen günlerde bu konuda detaylı bir yönerge ekleyeceğiz.

İçerik Her Zaman Kraldır!

Yukarıdaki tüm teknik değişiklikler 2018’de SEO için önemlidir ve siz de kesinlikle bu değişikliklere uyum sağlamalısınız. Ancak unutmayın içerik her zaman kraldır. 2018’de sitenizi optimize etme yolunda iyi şanslar!

2018 SEO teknikleri, kaliteli içerik üreterek ziyaretçiyi memnun etmek ve Google yönergelerini uygulayarak sitenizi optimize etmek anlamına gelmektedir.

Etiketler

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close