SEO

WordPress Güvenliği: Wp-Login ve Wp-Admin Yolunu Değiştirme

WordPress Yönetici Giriş Paneli URL Değiştirme: Genel olarak, WordPress obilgi.net/wp-admin gibi varsayılan bir yönetici girişi URL’si üretir. Herkes bu bağlantıyı bildiği için şifrenizi birisi ele geçirdiğini hacklenmeniz çok kolay olur. Ancak yönetim paneline giriş URL’sini bilemezse şifrenizi kullanamaz. Yönetici panelinin güvenliği WordPress güvenliğinin önemli bir parçasıdır. Yönetici panelini güvence altına almak için, varsayılan URL’yi değiştirebilirsiniz.

Açıkçası, URL’yi değiştirmek için en iyi ve en kolay yol bir eklenti kullanmaktır. Aşağıda, sadece admin URL özelleştirme için birkaç en iyi eklentiyi tanıtmak ve sonra WordPress admin URL’sini değiştirmek için ayrıntılı adımları göstermek için bir örnek olarak Lockdown WP Yönetici‘yi ele alıyoruz.

WordPress Yönetici Girişi URL’sini Değiştirmek İçin En İyi Eklentiler

Çoğu durumda, uygun bir eklenti kullanmak, WordPress web sitelerini özellikle de az teknik bilgiye sahip insanlar için özelleştirmenin en kolay yoludur. Varsayılan WordPress yönetici URL’sini kolay bir şekilde değiştirmek için basit bir eklenti de kullanabiliriz. İşte URL’yi değiştirmek için ilk 3 wordpress admin girişi değiştirme eklentisi. Bunları yönetici paneli için deneyebilirsiniz.

Lockdown WP Admin

Davetsiz misafirler için yönetim ve oturum açma ekranını gizleyen yararlı bir WordPress eklentisidir. Web sitenize giriş yapmayan bir kullanıcı yönetim paneline (/wp-login/) erişmek isterse, bu eklenti URL’yi gizler ve onu bir 404 sayfasına götürür. Ayrıca, kullanıcıların doğrudan WordPress admininden HTTP kimlik doğrulaması eklemelerine ve özel kullanıcı adı ve şifre eklemelerine izin veriyor.

HC Custom WP-Admin URL

Web sitenizi saldırıya uğrama tehlikesinden korumak için tasarlanmış bir güvenlik eklentisidir. Bununla birlikte, bilgisayar korsanlarının sitenize girmesini önlemek için yönetici ve giriş linkini değiştirebilirsiniz.

Better WP Security

Milyonlarca indirime sahip en iyi WordPress güvenlik eklentilerinden biridir. WordPress sitelerini güvence altına almanın kolay ve etkili bir yoludur. Kullanıcıların giriş, yönetici ve diğerleri de dahil olmak üzere WordPress kontrol panelinin URL’lerini değiştirmelerine izin veren bu eklenti, yönetici paneli URL’sini değiştirmeyi oldukça kolaylaştırır.

WordPress Yönetim Paneli Linki Değiştirme

Doğru eklentiyi aldıktan sonra, URL’yi bir kerede değiştirmeye başlıyoruz. Öncelikle, eklentiyi kurun ve web sitenizde etkinleştirin. Kontrol Panelinize giriş yapın, Eklentiler -> Yeni Ekle’ye gidin ve Lockdown WP Yönetici’yi arayın veya bu eklentiyi WordPress.org’dan doğrudan indirebilir ve karşıya yükleyebilirsiniz. Ardından, eklentiyi kurun ve etkinleştirin.

Eklentiyi başarıyla yükledikten sonra Lockdown WP’yi menü çubuğunda görebilir, açmak için tıklayabilirsiniz. Ayrıca, WordPress giriş URL’sini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Boş bırakırsanız devre dışı bırakılacaktır. Buna ek olarak, HTTP Kimlik Doğrulaması’nı HTTP Auth, WordPress giriş kimlik bilgileri ve hatta özel kullanıcı adları/şifreleri gibi devre dışı bırakarak yapılandırabilirsiniz. Sonunda seçenekleri kaydetmeniz yeterlidir. Tüm bu yapılandırmalarla, web sitesini mümkün olan çok daha iyi bir şekilde emniyet altına almış olursunuz.

Etiketler

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close