SEO

En İyi WordPress Reklam Eklentileri: Adsense Reklam Yerleşimi 2017 2018

WordPress Reklam Eklentileri: Bu makalede, reklam gelirinizi optimize etmek için WordPress için en iyi reklam yönetimi eklentilerini ve çözümlerini paylaşacağız. Birçok web sitesi ve blog , içeriği ile para çevrimiçi yapmak için reklamlara dayanır. Varsayılan olarak, WordPress reklamlarınızı yönetmek için kolay bir mekanizma ile gelmez. Çoğu WordPress temasında reklamları görüntülemek için özel noktalar bile yoktur. Bu, web sitenize reklam kodu eklemek için sıklıkla tema dosyalarını düzenlemeniz gerektiği anlamına gelir. Uygun bir WordPress reklam yönetimi eklentisi, web sitenizin herhangi bir yerine kolayca reklam yerleştirebilmenizi sağlar.

En İyi Adsense Reklam Yerleşimi İçin WordPress Eklentileri

AdSanity

AdSanity, yeni başlayanlara dost bir WordPress reklam yönetimi eklentisidir. Görsel düzenleyicide widget’ları ve reklam yerleştirici düğmesini kullanarak web sitenizin herhangi bir yerine kolayca reklam eklemenizi sağlar. Hem barındırılan reklamları (doğrudan yönetilen ve satılan banner reklamlar) hem de Google Adsense gibi harici reklam ağlarını destekler . Ayrıca, reklam yayını zaman planlaması, reklam grupları, tek reklam veya reklam grubu ekleme, görüntülemeleri / istatistikleri izleme ve daha pek çok özellik gibi güçlü özelliklere de sahiptir. İstediğiniz sayıda reklam oluşturabilir ve bunları özel widget’lar, kısa kodlarveya posta editöründeki düğmeyi kullanarak kolayca ekleyebilirsiniz . WordPress’deki belirli yayınlara reklam blokları da yerleştirebilirsiniz . Bu, WordPress temalarınızı düzenlemeden reklam performansınızı optimize etmenizi sağlar.

AdRotate

AdRotate, hem yeni başlayanlar hem de ileri kullanıcılar için uygun olan güçlü bir WordPress reklam yönetimi eklentisidir. Hem barındırılan reklamları, hem de dönen banner reklamlar ve ağ reklamlarıyla destekler. Reklamları ve reklam gruplarını kolayca oluşturup kısa kodları kullanarak WordPress yayınlarınıza eklemenizi sağlar. Ayrıca, özel widget’ları kullanarak yan çubuklara reklam yerleştirebilirsiniz. Reklam gösterimlerini izlemek için temel istatistikler sunar; bu, özellikle doğrudan web sitenizde reklamlar satıyorsanız yararlıdır. Çoğu küçük blog ve web sitesi için iyi çalışan bir ücretsiz eklenti olarak mevcuttur. Planlama, coğrafi hedefleme, Adblock kılığına girme, mobil reklamlar, medya / varlık yönetimi ve daha pek çok özellik gibi gelişmiş özellikleri kullanmak istiyorsanız, pro sürümlerine ihtiyacınız olacaktır.

OIO Publisher

OIO Publisher, WordPress ile çalışan web siteleri için bir eklenti olarak sunulan bir reklam yöneticisi araçtır. Özellikle reklam spotlarını reklamverenlere doğrudan satmak isteyen büyüyen web siteleri için harika. OIO Publisher , doğrudan web siteniz üzerinden reklam satarak aracıyı yok edecektir. Raporlama, ödemeler ve takip işlemlerini gerçekleştirir. Web sitenizde farklı boyut ve türdeki reklam bölgeleri oluşturabilirsiniz. Her bir bölgede kaç tane reklamın gösterileceğini seçebilir, bir fiyat, rotasyon faktörü, hedefleme ve daha fazlasını seçebilirsiniz. Bir eklenti olarak, OIO Publisher kullanımı oldukça basittir. Web sitenizin widget hazır alanlarında reklamlar görüntülemek için özel bir widget ile birlikte gelir. Bununla birlikte, bazı yerleşimler için, reklam bölgesi kodunu yerleştirmek için WordPress tema dosyalarını düzenlemeniz gerekebilir.

Insert Post Ads

Yayın içeriğinizde otomatik olarak reklam görüntülemenizi sağlar. Herhangi bir boyutta farklı reklamlar oluşturabilir ve ardından hangi paragrafın ardından reklamı görüntülemek istediğinizi seçebilirsiniz. Aynı makalede, farklı paragraf sayısından sonra birden fazla reklam gösterebilirsiniz. Kullanımı gerçekten kolaydır. Reklam koduyla bir reklam oluşturmanız ve ardından paragraf numarasını ilan etmeniz yeterlidir. Kendi barındırılan reklamlarınız için üçüncü taraf reklam kodunun yanı sıra özel HTML de ekleyebilirsiniz.

DoubleClick by Google

DoubleClick by Google, yayıncılar için web tabanlı reklam satma ve sunma platformudur. Google tarafından desteklenen DoubleClick, güvenilirlik ve maliyet etkinliği açısından diğer platformlara göre bir avantaj kazanıyor. Aynı zamanda, reklamlarınızı satmanıza ve Adsense veya diğer üçüncü şahıs reklam ağlarında aynı reklam noktaları için rekabet yürütmenize izin verir. DoubleClick, otomatik olarak yer için en iyi ödeme yapan reklamı seçip sunacaktır. DoubleClick ayrıca, diğer çözümlerden daha doğru olarak reklam performansını ölçmenize olanak tanıyan harika raporlama araçları içerir. Etkililiğine rağmen, başlamak biraz karışık.

Ad Inserter

Ücretsiz ve ücretli sürümlerde bulunan bir WordPress reklam yönetimi eklentisidir. Ücretsiz sürüm, birincil reklam yönetimi aracı olarak kullanılacak kadar iyidir ancak gelişmiş özellikleri, ücretli sürümüne yükseltmek isteyebilirsiniz. Birden çok reklam bloğu oluşturmanıza ve her bloğun otomatik olarak nasıl eklenmesini istediğinize karar vermenizi sağlar. Reklamınızı eklemek için bir dizi seçenek var. İçeriği post içeriğine, içeriği göndermeden önce ve sonra, postalar arasında, alıntıdan önce veya sonra ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Ayrıca, otomatik reklam eklemeyi, yayınlar, sayfalar , ev, kategori ve arşiv sayfalarında ayrı ayrı devre dışı bırakabilirsiniz . Kullanımı oldukça kolaydır ve barındırılan ve üçüncü taraf reklam ağları için kullanılabilir.

Quick Adsense

Popüler bir ücretsiz WordPress reklam yönetimi eklentisidir. Adına rağmen eklenti, barındırılan reklamlar, Google Adsense de dahil olmak üzere üçüncü taraf reklam ağları da dahil olmak üzere her türlü reklamı görüntülemek için kullanılabilir. Reklam kodlarınızı yönetebileceğiniz ve bunları nasıl ve nerede görüntülemek istediğinizi seçebileceğiniz, kurulumu kolay bir ayar sayfasına gelir. Eklenti, makale öncesi veya sonrasındaki reklamları, yayın içeriğinde, alıntıdan sonra otomatik olarak görüntüleyebilir ve daha fazlası. Reklamları yan çubuklara ve diğer widget hazır alanlara görüntülemek için özel reklam widget’larına sahiptir. Bu listedeki bazı diğer eklentilerin birçoğu gelişmiş özelliklere sahip değildir. Bir diğer kısıtlama ise, aynı anda yalnızca 10 kadar reklam kodu kaydedebilmenizdir.

Bu makalenin, WordPress için en iyi reklam yönetimi eklentilerini ve çözümlerini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. 

Etiketler

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close