Teknoloji

Windows Ekran Görüntüsü Alma Programı İndir 2018

Windows’da ekran görüntülerini almanın birçok yolu vardır. Windows 10’un kendisi oldukça az sayıda yerleşik ekran görüntüsü aracına sahiptir ve daha fazla özellik istiyorsanız bazı mükemmel ücretsiz seçenekler vardır. İşte ücretsiz indirebileceğiniz Windows ekran görüntüsü alma programları.

Windows İçin En İyi Ücretsiz Ekran Görüntüsü Alma Uygulamaları

 

Greenshot

Greenshot, Windows için en popüler ekran görüntüsü yardımcı programlarından biridir. Sistem tepsinizde çalışan basit bir araçtır. Kullanıcı tarafından yapılandırılabilen klavye kısayollarından birine basabilir veya sistem tepsisi simgesini sağ tıklayıp ekran görüntüsü almaya başlamak için bir seçenek belirleyebilirsiniz.

Bu araç, tam masaüstünüzün, bir pencerenin, bir bölgenin veya bir ekran görüntüsü aldığınız son bölgenin ekran görüntülerini alabilir. Tercihler penceresi, başlattıktan sonra ekran görüntülerini kurmak için zamana ihtiyacınız varsa, ekran görüntüsü gecikmesi de dahil olmak üzere çeşitli seçenekler içerir. Örneğin, Alt veya Ctrl tuşlarına basmanın kapanabileceği bir açık menünün bir görüntüsünü göstermek istiyorsanız bu önemlidir.

Bir ekran görüntüsünü aldıktan sonra, Greenshot bunu panoya kopyalayabilir, istediğiniz bir yere kaydedebilir, bir Microsoft Office uygulamasında açabilir, bir görüntü düzenleyicide açabilir veya doğrudan Imgur resmine barındırabilir Kolay paylaşım için site. Dahili Harici Komut Eklentisi, bu listeye programlar eklemenizi sağlar. Greenshot herhangi bir yerleşik ek açıklama seçeneğine sahip değildir, ancak sistem tepsinizde çalışan ve çok iyi çalışan güçlü bir yardımcı programdır.

İndirme Linki: http://getgreenshot.org


PicPick

PicPick’in arayüzü, Greenshot’ların tam tersidir. Greenshot’un sistem tepsinizde gizlendiği ve minimal bir arabirim sunduğu PicPick, bir şerit çubuğuyla birlikte modern bir Windows arayüzü sunar. Birden fazla ekran görüntüsü alırsanız, PicPick hepsini sekmeler kullanarak düzenleyicide gösterir.

PicPick’in kaygan bir arayüze sahip olmasına rağmen, bunu gerçekten de Greenshot’dan ayıran şey düzenleme arabirimidir. Ekran görüntülerinizi yeniden boyutlandırmak ve kırpmak, efekt uygulamak, metin eklemek ve bunları paylaşmadan önce ekran görüntülerinizi ek açıklama için sayılar ve oklar gibi damgalar eklemek için PicPick’i kullanabilirsiniz. Daha sonra doğrudan PicPick’in Paylaş sekmesinden Facebook, Twitter veya bir FTP sunucusu gibi hizmetlere doğrudan yükleyebilirsiniz.

Bunun size çekici gelip gelmediği, gerçekten bir ekran görüntüsünde aradığınız şeye bağlıdır. Sadece bir ekran görüntüsü aracının yolundan çıkıp ekran görüntülerini paylaşmanıza ya da tercih ettiğiniz görüntü düzenleyicide çalışmanıza izin verirseniz, Greenshot üstün. Basit düzenleme ve ek açıklama araçları sunmak için bir ekran görüntüsü programı istiyorsanız, PicPick en iyisidir.

İndirme Linki: https://picpick.en.softonic.com


ShareX

ShareX, basit bir ekran görüntüsü aracı arayan kişiler için değildir. Bu uygulama, Dropbox’tan FTP sunucularına ve Amazon S3’ten 80’den fazla yere götürdüğünüz ekran görüntülerini otomatik olarak yükleyebilir. Ayrıca, bilgisayarınızdaki herhangi bir uygulamanın “Scrolling Capture” alma yeteneği (diğer bir deyişle PickPick özellikleri de vardır) gibi birçok başka uygulamada bulamayacağınız bir ekran görüntüsü aracı da bulunmaktadır.

ShareX’i her ekran görüntüsü aldığınızda otomatik olarak çeşitli çekim ve yükleme görevlerini gerçekleştirecek şekilde yapılandırabilirsiniz. Örneğin, bir ekran görüntüsü aldığınızda, ShareX otomatik olarak sabit sürücünüze kaydedebilir, bir filigran ekleyebilir ve istediğiniz bir sunucuya yükleyebilir. Yükleme tamamlandıktan sonra, ShareX yüklenen resmin URL’sini otomatik olarak panoya kopyalar ve Twitter’da paylaşır. ShareX ayrıca, yapılandırmanız için belirli bir süre geçtikten sonra ekran görüntülerini otomatik olarak yakalama yeteneği gibi başka güçlü özelliklere de sahiptir ve eğer isterseniz, bunları otomatik olarak bir sunucuya yükleyebilir.

İndirme Linki: https://getsharex.com


Windows Itself

Windows 10 ve Windows 8’de, tam ekranlı bir ekran görüntüsünü PNG biçiminde Resimler klasörünüze anında kaydetmek için klavyenizdeki Windows + PrtScn tuşlarına basabilirsiniz.

Ayrıca ekranınızın bir kopyasını (ya da sadece aktif pencere için Alt + PrtScn) kaydetmek için herhangi bir Windows sürümünde PrtScn tuşuna basabilirsiniz. Daha sonra herhangi bir uygulamaya yapıştırabilirsiniz. Ve, Windows 10’da, ekranınızın bir bölgesini yakalamak ve panoya kopyalamak için Windows + Shift + S tuşlarına basabilirsiniz.

Biraz daha güçlü bir şey istiyorsanız, Windows 7, 8 ve 10’da bulunan Snipping Tool’u başlatabilirsiniz. Tam ekranınızın, tek bir pencerenin veya ekranınızın bir alanının ekran görüntülerini alabilirsiniz. Düğmeye tıkladıktan sonra ekran görüntüsünü kurmak için zamana ihtiyacınız varsa, beş saniyeye kadar bir gecikme ayarlayabilirsiniz.

Windows’un kendisinde olduğu için indirme linki yoktur.

Etiketler

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close