Sağlık & Yaşam

Vücut Estetiği

Vücutta oluşan deformasyonun giderilmesi için yapılan düzeltmelere vücut estetiği denilmektedir. Sürekli kilo artışı ve kilo verme, yaş ilerlemesi gibi sebeplere bağlı olarak vücut deformasyona uğramaktadır. Buna bağlı olarak sarkmış derilerin toparlanması, fazlalıkların alınması ve estetik bir görünüme kavuşmak vücut estetiği sayesinde mümkündür.

Hem kadınlar hem de erkekler düzgün bir fiziğe sahip olmak ister. Kadınlar ince bel, düzgün bacaklar, dolgun göğüsler, dik ve yuvarlak bir popo hayali varken erkekler de atletik bir yapıya sahip olmak isterler. Fiziki yapı öncelikle genetik alt yapıya bağlıdır, bunun yanı sıra düzenli spor ve dengeli beslenme fiziki yapı için oldukça önemlidir.

Vücut estetiği ile toparlanan vücutların kalıcı olabilmesi kişilerin operasyon sonrası yaşamlarına bağlıdır, yani kalıcılığını sağlamak kişilerin elindedir. Dr. Leyla Arvas vücut estetiği sonrası düzenli ve egzersizli bir hayat tercih edilmesi gerektiğini vurgulamaktadır.

Vücut estetiğinde uygulanan yöntemlere baktığımızda;

Vaser Liposuction; Vücudun hassas bölgeleri dahil olmak üzere birçok bölgesine ultrasonik ses dalgaları kullanılarak vücuttan yağ alınması işlemidir. Liposuctiondan farklı olarak vücut şekillendirmesi ve hızlı iyileşme süreciyle fazla yağlardan kurtulma işlemidir.

Vaser Hi-Def; Vaser liposuction ile uygulama yapılan yağlardan sonra vücut şekillendirmesi için uygulanır. Kasların belirginleşmesi sağlanır, vücut dolgunlaşması ve kontürlerin düzgünleştirilmesi için yapılan uygulamadır.

Karın Estetiği; Kilo alıp verme sonucunda karın kasları gevşer ve sarkmalar meydana gelir. Karın bölgesinde oluşan deformasyonun toparlanması için yapılan estetik uygulamadır. Kişilere göre yapılmakta olan bir uygulama olup, vaser liposuction ile yapıldığında dana etkili sonuçlar alınması sağlanmaktadır.

Meme Estetiği; Doğum sonrası, kilo alıp vermeye bağlı sarkan memeler için ya da fiziki yapı gereği vücut yapısına göre küçük ya da büyük olan memeler için yapılan cerrahi müdahaledir.

Genital Estetik; Genital bölgede oluşan sarkma, yağlanma, renk koyuluğunun giderilmesi gibi işlemlerin uygulanmasına genital estetik denilmektedir. Ayrıca daraltma işleminin de yapıldığı kapsamlı bir operasyondur.

Kaynak : http://www.drleylaarvas.com/vucut-estetigi.html

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close