Sağlık & Yaşam

Tonglen Meditasyonu Nedir?

Tonglen, Budizm’in Tibet formlarında kullanılan meditatif bir uygulamadır. Bu kabaca 1000 yıldan beri var olan bir uygulamadır ve Dali Lama gibi ruhsal liderler tarafından benimsenen bir meditasyon şeklidir. Tonglen vermek ve almak anlamına gelir.

Bir dizi Tonglen uygulaması var. Yapabileceğin bir şey, sakin bir şekilde bir süre meditasyon yaptıktan sonra bir kişinin çektiği acıya odaklanmak. Zihinsel olarak, bu acıyı kişiden çıkarırsınız ve aynı zamanda kişiye, olabildiğince pozitivizm, sevgi, empati ve merhamet yolluyorsunuz. Bazıları bu uygulamayı eleştiriyor, başkasının olumsuzluğunu alırsanız ne olacak?

Tonglen’i uygulayanlar bunun bir endişe olmayacağını söylüyorlar. Hıristiyanlar, doğası gereği benzer bir şekilde, başkasının yükünü taşıyacağınız ve onlara kuvvetler sunduğunuz şefaat dualarını anlayabilirler.

Bu modada meditasyon yapabilen kişiler, bir kişiye veya kendilerine odaklanmaktan daha fazlasını yapabilirler. Onlar, acı çeken herkesin doğasına odaklanabilir ve nefes aldıkça, dünyanın acıları çekebilirler. Exhaling’de barış, sevgi, merhamet, anlayış ve sakinlik yaratır, doğanın en iyisi olan bu hediyeyi dünyaya sunar.

Birçoğu, bu formdaki arabuluculuktan sonra, olağanüstü bir gönül rahatlığı sağladığına inanmaktadır.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close