Ekonomi

Şişli Emlak Piyasası 

İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Şişli, bölgenin dikkat çeken ilçeleri arasında yer alıyor.

Beşiktaş, Kâğıthane ve Beyoğlu ilçeleri ile komşu olan Şişli’de Gülbahar, Mecidiyeköy, Mahmut Şevket Paşa, Paşa, Fulya, Halide Edip Adıvar, Kuştepe, Feriköy, Merkez, Eskişehir, Teşvikiye, Yayla, 19 Mayıs, Bozkurt, Duatepe, İzzet Paşa, Meşrutiyet, Cumhuriyet, Esentepe, Halil Rıfat Paşa, İnönü, Kaptanpaşa, Ergenekon, Harbiye ve Halaskargazi olmak üzere toplam 25 mahalle bulunuyor.

Şişli pek çok iş yeri, ticaret ve kültür-sanat merkezi, kolay ulaşım olanakları ve merkezi konumuyla birçok ilçeden ayrılıyor. Şehrin hemen hemen her yerinden Şişli’ye kolayca ulaşmak mümkün. İstanbul’un değerli ilçelerinden Şişli’de emlak piyasası önemli bir yere sahip. Peki, Şişli’de satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? Şişli satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Şişli emlak piyasasına dair merak edilenler…

Şişli satılık daire fiyatları son bir yılda yüzde 0.26 arttı! 

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Şişli satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.26 artış gösterdi. Şişli ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 5 bin 504 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 21 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda, Şişli satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 412 bin 786 TL, maksimum 688 bin TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 550 bin 381 TL olarak belirtiliyor.

Şişli kiralık daire fiyatları ne kadar? 

İstanbul’un merkezi ilçelerinden Şişli’de satılık ve kiralık daire fiyatları yakından takip ediliyor. Merkezi konumuyla avantaj sağlayan Şişli’de kiralık daire talebi artıyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Şişli kiralık evfiyatı ortalama 100 metrekare için, 1.660 TL ile 2 bin 766 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 2 bin 213 TL olarak gösteriliyor.

Şişli’nin en kalabalık mahallesi Gülbahar’da satılık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Gülbahar Mahallesi’nde ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 71 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 18 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Gülbahar Mahallesi’nde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı, 275 bin 324 TL ile 458 bin 900 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 367 bin 99 TL olarak ölçümleniyor.

Şişli konut projeleri 

Avrupa Yakası’nın dikkat çeken ilçesi Şişli’de konut projelerinde; yürüyüş parkuru, açık-kapalı yüzme havuzu, sauna çocuk oyun parkı, tenis kortu, futbol ve basketbol sahası gibi sosyal alanlara yer verilmesi ev sahibi olmak isteyenleri yeni bir yaşama davet ediyor. Şişli satılık daire ilanlarını yakından incelemek istiyorsanız, tüm Şişli satılık daireler için tıklayın

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close