SEO

Google SEO Resim Görsel Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

2018 SEO Resim Optimizasyonu: İnsanlar SEO eklentileri kullanmak, SEO dostu temalar uygulamak gibi arama motorlarında iyi bir sıralama elde etmek için çeşitli yöntemler kullanıyor. Peki görseller ve resimler için SEO nasıl yapılır?

Dosya Adlandırma

Dosya adının içerikle uygun bir şekilde belirlenmesi, yani dosyayı indirdikten sonra ilgili dosya adının temiz bir şekilde verilmesi sitenizin SEO’su için çok faydalı olacaktır.

Görsel Alt Text Ekleme

Robotlar web sitenizde tarandığında, arama motorlarının bir görüntünün içeriğini nasıl bildirebileceğini hiç düşündünüz mü? Buna göre bilgi alamazlarsa, arama motorlarında daha iyi sıralama pozisyonu elde etmek için daha az şans elde edersiniz.

Resim Dosyası Boyutlandırma

Dosya boyutu doğrudan SEO’yu etkilemez fakat site hızını etkilediği için dolaylı yönden etkilemiş olur. Büyük boyutlu ve yüksek çözünürlüklü çok sayıda resim kullanırsanız, web sitenizi yavaşlatabilecek bir işlem yapmış olursunuz. Bu nedenle, görüntü kalitesini koruyabilen ve daha küçük hale getirebilecek bir çözüm düşünmelisiniz. Dosyaları yüklemeden önce tinypng resim optimizasyonu ile online olarak dosya boyutu küçültebilirsiniz.

Resim SEO Eklentileri

Buradaki 2 eklenti ile resimlerinizi SEO uyumlu hale getirebilirsiniz.

WordPress SEO for Image: Görüntülerin alt etiketlerini otomatik olarak değiştirerek görüntü SEO’nuzu optimize etmek için geliştirilmiş bir eklentidir.

Bulk Resize Media:  Tüm ekleri istediğiniz gibi yeniden boyutlandırmanıza yardımcı olur.

Etiketler

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close