SEO

Ecancan RumorRoom Magazin – Blog Teması İncelemesi

WordPress tabanlı sitelerin yaygınlaşması ile birlikte dünyada WordPress Temaları alanında da milyar dolarlık bir sektör oluştu. Bu yazımızda sosyal içerik siteleriniz için güzel, temiz ve kullanışlı Türk yapımı yerli bir temadan bahsedeceğiz. Temamız: Ecancan RumorRoom Responsive WordPress Portal – Magazin – Blog Teması.

RumorRoom Tema incelemesi

RumorRoom teması öncelikle her tür ve kategoride bloglar için uygun bir tasarıma sahip. Onedio, Listelist, Ofpof, Buzzfeed gibi sosyal içerik siteleri için de son derece kullanışlı, işlevsel ve responsive bir yapıda. Ayrıca belirtmek isterim ki, ilk sosyal içerik sitemi geçen yıl Ecancan’ın Optima adlı temasıyla hayata geçirdiğim ve sitem 6 ay gibi bir sürede sıfır SEO çalışması ve sadece içerikle günde 1000 hite geldiği için Ecancan temaları hakkında fikirlerim oldukça olumlu yönde…

Temanın genel görünümü oldukça güzel…

Ecancan RumorRoom Tema

Anasayfada üst kısımdaki manşetten sonra içeriklerin sıralanması ve güzel, renkli bir kategori listesinin bulunması, içeriklerin minimal bir tarzda oldukça hoş bir şekilde sıralaması güzel bir tasarım sunuyor.

Temada ayrıca;

  • Onedio tarzı gelişmiş üyelik sistemi,
  • Mobil ve tablet duyarlı responsive tasarım,
  • Esnek ve düzenlenebilir ana sayfa,
  • Sınırsız renk seçeneği,
  • Dil çeviri özelliği,
  • Infinite Scroll yazı geçişi,
  • Kolay yönetilebilen reklam alanları,
  • Canlı arama sistemi,
  • Yorum ve yazı beğeni sistemi,
  • Temaya özel tema paneli ve kod sistemi bulunmaktadır.

Galeri Sayfaları

rumorrroom tema

Galeri sayfaları oldukça şık görünüyor.

İnceleme Sayfası

rumorrroom tema

İnceleme sistemi de oldukça renkli…

Sitede Onedio Tarzı Test Sistemi

rumorrroom tema

Test sistemi oldukça güzel olmakla birlikte beğenmediğim ve eksik gördüğüm noktası, görsellerin üstüne tıklandığında o seçeneğin işaretlenemiyor oluşu.

İçerik Sayfası Genişliği

Temada değişiklik olsa daha iyi olur dediğim ve hoşuma gitmeyen bir kaç noktadan biri ise, masaüstü görünümde içerik sayfalarının genişliğinin 700px’den fazla olması. Yüksek genişlik, 200-300 kelimelik içeriğe sahip olan bloglar veya siteler için kötü bir görünüm oluşturabiliyor. İçerik sayfasının sağ ya da sol kısmında benzer içerikler için bir bölüm oluşturulup 200 px daraltma yapılırsa Themeforest’e koy 1000+ satar diyebilirim. 🙂

Sonuç olarak Ecancan’a başarılar dileriz. Güzel bir tema olmuş. İlerleyen zamanda temayı daha da güzelleştirmesi dileğiyle.

Etiketler

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close