Person of Interest Tadında Filmler Listesi

Person of Interest Tarzı Filmler: Person of Interest dizisi; kurgusu, oyuncuları ve yapımı ile bilim kurgu ve aksiyon sevenlerin gönlünde taht kurdu. 22 Eylül 2011 tarihinde başlayan dizi 21 Haziran 2016 tarihinde final yaptı. Uzun soluklu olması nedeniyle bağımlılık yaratan dizi bittiğinde düşürdüğü boşluktan çıkmak için Person of Interest gibi filmler listemizde yer alan filmler ile bu boşluğu bir süre atlatabilirsiniz. İşte muhteşem dizi Person of Interest benzeri film önerileri

Transcendence (2014)

Transcendence (2014)

 

Yapay istihbarat konusunda dünyanın en önde gelen otoritesi Dr. Will Caster (Johnny Depp), bilinçli bir makine oluşturmak için son derece tartışmalı deneyler yürütüyor. Aşırı doktorlar doktoru öldürmeye çalıştıklarında, yanlışlıkla onun başarılı olabilmesi için katalizör haline gelirler. Will’in eşi Evelyn (Rebecca Hall) ve en yakın arkadaşı Max (Paul Bettany), bilgiye olan ilgisinin susuzluktan iktidar arayışına dönüştüğünü izleyebiliyor ve sevilenleri yakında onu durdurmanın imkansız olabileceğini fark ediyor.

Alcatraz (2012)

1963’te tüm mahpuslar ve korumalar Alcatraz’dan gizemli bir şekilde yok oluyor ve geçen yılların ardından günümüzde yeniden ortaya çıkıyor ve gizli bir ajans bunları tekrar ele geçirmekle görevlendiriliyor.

Eagle Eye (2008)

Eagle Eye (2008)

Amerika ve Almanya yapımı olan filmde Jerry ve Rachel, daha önce tanışmadıkları bir kadınca rehin tutulmaktadır. Kadın, Jerry ve Rachel hakkında bir çok bilgiye sahiptir. Olayın terör boyutu anlaşıldığında ise işbirliği yapılmaya karar verilir.

Minority Report (2002)

Minority Report (2002)

Ünlü bilim-kurgu yazarı Philip K. Dick’in hikayesinden yola çıkarak, “Azınlık Raporu”, polisin cinayet işlemeden önce katilleri tutuklamak ve suçlu bulmak için psişik bir teknolojiyi kullandığı 2054’te Washington DC’de kurulmuş bir aksiyon-dedektif gerilim filmidir. Tom Cruise bu Suçsuzluk biriminin başını oynuyor ve kendini henüz tanışmadığı bir adamın gelecekte öldürülmesi ile suçlanıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.