En İyi Paulo Coelho Kitapları

Paulo Coelho Kitapları: Paulo Coelho, ergenlik yıllarında asi tavrının deliliğin bir işareti olduğuna inanan kendi ebeveynleri tarafından üç kez psikiyatri hastanesine yatırıldı; elektroşok terapisi gördü. Ancak ilerleyen döneminde oldukça fazla sayıda eser üretti. İşte en popüler Paulo Coelho kitapları arasında en çok okunanlar…

Paulo Coelho Kitapları

İşte birbirinden güzel Paulo Coelho romanlarından oluşan listemiz…

Simyacı

Kazanan Yalnızdır

Mısır’daki Endülüs gezileri aracılığıyla kendi kişisel efsanesini yaratan bir İspanyol çobanının hikayesini anlatıyor. Hikaye, insanların sadece nasıl dinleyeceğini anladıklarında kendilerini keşfedebilecekleri “felsefeyi” ortaya koyuyor.

Kazanan Yalnızdır

Kazanan Yalnızdır

Başarının bedeli nedir? Paulo Coelho bize lüksümüzün ve başarının kültünün bizi kalplerimiz tarafından mırıldanılan gerçeklere karşı; kulakları sağır ettiğini gösteriyor. Bir anlamda insanlığın aynasını sunuyor. Para, güç ve şöhret hayatlarının amaçlarıdır ve bunlara ulaşmak için her şeyi yapmaya hazırdırlar.

Şeytan ve Genç Kadın

Paulo Coelho Kitapları

İyilik ile kötülük arasındaki ebedi çatışma Şeytan ve Genç Kadın’da yeniden gözden geçirilir. Bu benzetmeye göre Coelho, Eden Bahçesi’ni dağlarda küçük bir köye dönüştürerek huzur içinde varlığını sürdürürken işler değişir. Kutsal Kitap basitliği ile süslenmiş bu masal, ölümlerin mezarlıklarla sınırlı olmadığı konusunu işler.

On Bir Dakika

Paulo Coelho Kitapları

Maria, bir kumaş mağazasında bir satış katibi olarak çalışan ve kendisine Rio de Janeiro’da bir hafta tatil veren genç bir Brezilyalısıdır. Copacabana sahilinde, İsviçre’li bir adam ona Cenevre’de bir kabare dansçısı olarak iş buluyor. Bunu bir masalın başlangıcı olarak görüyor ancak gerçeklik oldukça farklı.

Brida

Paulo Coelho Kitapları

Bilgiyi araştıran genç İrlandalı bir kadın olan Brida her zaman sihirle ilgilenmiştir, ancak daha fazla şey istemiştir. Görevi onu spiritüel dünyayı keşfetmesini sağlayan büyük bilgeliğe kavuşturuyor. Bir ormanda yaşayan bir büyücü onu korkularından kurtarmayı ve evrenin iyiliğine inanmayı öğretir; bir sihirbaz dünyanın ritmine nasıl dans edileceğini açıklar ve ayı çağırır.

Akra’da Bulunan Elyazması

Paulo Coelho Kitapları

Tarih, 14 Temmuz 1099’dur. Kentin kapılarında Haçlılar ile Kudüs sakinleri, son öğretilerini duymak için Copt olarak bilinen gizemli bir adamın etrafında dolaşırlar.  Daha önce uyum içinde yaşayan Hıristiyanlar, Yahudiler ve Müslümanlardan oluşan kalabalık, savaş, yenilgi ve katliam için hazırlanıyor. Ancak herhangi bir savaş stratejisinden çok, onlara verilen bir hayat dersidir.

Zahir

Paulo Coelho Kitapları

Ünlü bir yazar, eşi iz bırakmadan ortadan kaybolduğu zaman yaşamını düzenleyen tüm ilkelerden vazgeçer. Paris’ten Orta Asya’ya götürecek bir yolculuğun ötesinde, hayatına daha fazla anlam veren bir şey bulmak için bozkır ve çölü geçer. Özgürlük ve yalnızlık hakkında konuşurken, istikrar, sevgi ve maneviyat arayışı içinde olan insanın geleceğini merak ediyor.

Portobello Cadısı

Paulo Coelho Kitapları

Zengin bir Lübnan ailesinin evlat edinen kızı Athena, ülkesinde savaş patlak verdiğinde Londra’ya taşındı. Athena, annesinin onu nasıl terk edebileceğini anlamaya çalışıyor. Seyahat sırasında keşfedeceği şey, hayatının seyrini ve sevdiklerini değiştirecektir. Böylece Portobello Cadısı doğar. Athena / Lilian, kendi yıkım riskiyle başkalarına yardım etmek için olağanüstü güçlerini kullanır.

Maktub

Paulo Coelho Kitapları

En çeşitli kaynaklardan ve folklor esinlenerek esinlenen bu kısa metinler, Paulo Coelho’nun Brezilyalı Folha de Sao Paulo gazetesindeki yazılarından oluşmaktadır.

Piedra Irmağının Kıyısında Oturdum Ağladım

Paulo Coelho Kitapları

Başkalarını iyileştirme gayesinde olan ve dinin iç çatışmalarına bir çözüm arayışında olan bir adamın hikayesi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.