Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Napolyon Filmleri

En İyi Napolyon Filmleri: Avrupa’daki Napolyon dönemini tasvir eden en iyi filmlerin bir listesi. Napolyon Dönemi teknik olarak Fransız Devriminin dördüncü aşaması, Tenis Kortu Yemini ve Bastille Cezaevinin Fırtınası ile 1789 yazında başlayan karışık olay serisi. 1799’da General Napoléon Bonaparte‘nin 18 Brumaire darbesi ile başlayıp Fransız Hükümeti’ni konsolosluktan alıyor ve Bonaparte’nin 1815’te Waterloo’da yenilmesi ile bitiyor.

Napolyon’un Almanya, Rusya, Avusturya, İspanya ve İtalya dahil olmak üzere bu arada Avrupa’daki çeşitli istilaları ve yaptıkları, bu filmlerin çoğuna ilham verdi. Böylece kıtanın genelinde tahmin edilemezlik ve endişe kaynağı oldu. Bazıları, Napolyon’un İmparatorluğunun askeri yanıyla doğrudan bağlantı kuruyorlar, örneğin “Duellists” (Napolyon ordusunda iki Fransız subayı takip ediyor) ve “Master and Commander” (bir İngiliz savaş gemisi mürettebatı hakkında bir Fransız izinli özel ticaret.)

En iyi Napolyon filmleri hangileri? Bu bir açık listedir. Bu nedenle, eksik bir Napolyon filmi eklemek isterseniz, sayfanın altındaki yorum kısmından bildirmeyi unutmayın…

Napolyon Filmleri Listesi

Waterloo (1970)

Napolyon Filmleri

Elde etmek için çalıştığı her şeyin gerilemesine bakan fatih Napoleon Bonaparte ve ordusu, Waterloo Savaşı’nda İngilizlerle yüzleşiyor.

The Emperor’s New Clothes (2001)

Napolyon Filmleri

Napolyon’un St. Helena’da sürgünü süresince, bazı sadıklar terkedilmiş imparatorla yerlerini takas etmek için birbirlerine benzemektedir. Sahtekarlık adada lüks yaşattırırken, gerçek Napolyon tahtı tekrar ele geçirmek için Paris’e dönüyor.

Monsieur N. (2003)

Napolyon Filmleri

Napolyon; savaşların adamı… Öncü asker ve stratejist nasıl kilitli kalmayı kabul edebilirdi ki… (120 dak.)

Napoléon vu par Abel Gance (1927)

Napolyon Filmleri

Fransız generalin gençliği ve erken askeri kariyeri hakkında bir film. (240 dak.)

Napolyon Kimdir?

Napoleon Bonaparte (1769-1821), Napoleon I olarak da bilinir, 19. yüzyılın başlarında Avrupa’nın çoğunu fetheden bir Fransız askeri lideri ve imparatoruydu. Korsika adasında doğan Napolyon, Fransız Devrimi (1789-1799) sırasında ordu saflarına hızla yükseldi. 1799 darbesi ile Fransa’da siyasi güce sahip olduktan sonra kendisini 1804 yılında taçlandırdı. Kurnaz, iddialı ve yetenekli bir askeri stratejist olan Napolyon, Avrupa uluslarının çeşitli koalisyonlarına karşı başarılı bir savaş başlattı ve imparatorluğunu genişletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.