Kurumsal Marka Nedir?

Kurumsal marka, adını bir ürüne uygulayan bir şirket anlamına gelir. Ürün ve firma ismi marka ismi olur. Şirket, aile markalaması veya şemsiye markalama adı verilen bir uygulamada ürünlerinin birçoğunu tek bir marka adıyla tanıtabilir. Başarılı bir şekilde pazarlanan bir ürünle kurumsal markalamayı kullanan bir şirket, tüketicilere ürünlerini tanıtabilir ve marka sadakati yaratabilir.

Halkın bu şirketten bir ürünü beğendiyse, başka ürünler alırken marka adını arayabilirler. Şirket marka bilinci, genellikle şirket iyi bilinir ve olumlu imaja sahip saygın ürünler satarsa ​​başarılı olur. Kurumsal markalamanın dezavantajlarından biri de, şirketin sadece bir tür ürünle tanımlanabilmesidir.

Tüketicilere, kurumsal marka, şirketten beklediği bir kalite düzeyini temsil ediyor. Her marka, aynı marka adı altında, aşina oldukları kalite düzeyine sahip olmasını beklerler. Şirket, daha popüler ürünlerinden birini benzer bir ürünle başka bir şirket tarafından karşılaştırarak satışlarını artırabilir ve satış rakamlarını sözlerini destekleyecek şekilde gösterir. Markanın değeri, ürünlerin yaptığı karlarla belirlenir. Karlar yüksekse, üretici ürünlerine daha fazla ücret alabilir.

Bir ürüne veya ürüne kurumsal markalama uygularken, şirketlerin birkaç yönergelere uyması gerekir. Bir kurumsal marka dikkati tanımak ve dikkat çekmek için kolay olmalıdır. Aynı zamanda yasal olarak korunabilir olmalı ve şirket ya da ürün imajını önermelidir. İdeal olarak, marka telaffuz ve hatırlanması kolay olmalıdır. Bir premier marka ürün, genellikle bir ekonomi markasından daha fazla satın almak için daha maliyetlidir. Tüketiciler, adı ve garanti ettiği ürünün kalitesi için ödeme yapıyorlar.

Kurumsal markalaşmanın birkaç uzantısı var. Bir marka adı, aile markalarında bir dizi ürün için kullanılabilir veya bireysel marka adı verilen bir uygulamada tüm ürünlere farklı marka adları verilebilir. Kurumsal markalaşma, bir ürünü çok başarılı hale getirme yeteneğine sahiptir. Marka isminin kalite garantisinin bir sicili varsa, o zaman isim kullanılarak yapılması gereken büyük miktarlarda para bulunmaktadır. Bununla birlikte, marka adı altında sadece bir alışveriş ürünü, ağızdaki kötü kelimelere neden olarak, aynı adı taşıyan diğer tüm ürünlerin satışını etkileyerek şirketin geri dönüşü olmayan hasara neden olabilir.

1 Yorum

  1. Gerçekten ” Kurumsal Marka ” tanıtımını iyi yapmışsınız. Konu çok bilgi ve akıcılık içeriyor. Bu ince düşüncenizden dolayı sizi tebrik ediyorum. İyi Çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.