Kurumsal Kimlik Hakkında

Çok değil, bundan 30-40 sene önce, en büyük işletmelerin ve fabrika binalarının kapısında, tanıtıcı bir levhanın asılı olması bile yeterliydi. Genelde tenekeden yapılan bu levhada, firmanın adı ve unvanı yazardı. Ticaret hayatının değişmesi, teknolojinin gelişmesi ve sosyal hayatımıza giren farklılıklar, bu firmaların “ teneke levhalarını “ da değiştirmeye başladı. İnternetin hayatımıza girmesi, firmaların ticarete olan bakış açısını da değiştirdi. Basit levhalar indirilip, yerine daha görsel, daha şaşalı tabelalar asılmaya başlandı. Tabelalar, o firmanın kimliğini yansıtmaya başladı. Tüm bu gelişmeler yaşanırken, bu tür ihtiyaçlara cevap verebilmek için ajanslar, işletmeler, internet hizmet firmaları ve grafik atölyeleri kurulmaya başlandı. Ticari işletmeler kurumsallaşma yoluna gitmeye başladılar.

Firmaların, bu yeniliklere ayak uydurmaya çalışması ile doğan ihtiyaçların başında, logo tasarımı, internet web sitesi, sosyal medya danışmanlığı, tasarım ve reklam danışmanlığı gibi iş kolları üretildi. Firmaları tepeden tırnağa yenilemek amacıyla faaliyet gösteren internet bilişim hizmet sektörü, her geçen gün hizmet alanlarına yenilikler eklemekte ve bu alanda firmalara yardımcı olmaktadır. Firmanızı bu tür ajanslara teslim etmeden önce, sizi iyice tanımalarını sağlayın. Böylece işletmenizin hayat hikâyesini öğrenerek, ona uygun bir elbise hazırlayacaklardır. Yanlış veya farklı aktarılan firmanın hayat hikâyesinin, hazırlanacak olan elbise ölçüsünde farklılar yaratacağını ve ortaya çıkan çalışmanın, sizi ve firmanızı temsil edemeyeceğini unutmayın.

Ticari işletmeler için Kurumsal kimlik hizmeti sunan firmaların sayısının artması ile beraber, hizmet kalitesinde seçicilik başladı. Yaptığı işin hakkını veren ve sorumluluğunu üstlendiği firmanın kimliğine yeni bir boyut kazandırabilecek iş ortağınızı seçerken çok detaylı araştırmanız gerekiyor. Yapacağınız yanlış bir seçim, mevcut kurumsal prestijinize de zarar verebilir. İşte tam burada sizlere “Marka tasarımı ve danışmanlık”, “Basılı dijital ve medya tasarımı”, “Marka koruma ve büyüme” ve “Dijital pazarlama ve Yönetimi” alanlarında hizmet veren Alkapgo firmasından bahsetmek isteriz. Şahıs firmalarından Kobilere ve kurumsal firmalara kadar tüm ticaret erbaplarına hizmet sunan firmanın referans çalışmaları için web sitesinin “ referanslar “ sayfasını ziyaret etmenizi öneriyoruz.

www.alkapgo.com

1 Yorum

  1. Gerçekten çok faydalı bir yazı olmuş. Markalaşma sürecinde kurumsal kimlik gerçekten çok önemli bir faktör. Bu bağlamda artık birçok firma markalaşma sürecine büyük önem veriyor ve bu konuya ciddi bir bütçe ayırıyorlar. Konunun anlaşılması açısından güzel bir yazı olmuş. Elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.