Ekonomi

Kredi Kartı Borcu Nasıl Taksitlendirilir?

Kredi Kartı Borcu Nasıl Taksitlendirilir? Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun resmi gazetede yayınladığı bildiride, tüm bankaların kredi kartı borçlarını kendi kar ve faiz oranlarını ortaya koyarak yapılandırma ve taksitlendirme hakkından söz edilmektedir. Bu noktada yüksek borç halinde bankalar ile iletişime geçerek yapılandırma şansı bulunur. Bu taksitlendirme ile; kişi borcu öderken sıkıntılı dönemler yaşamaz. Kredi kartı borçları hemen hemen tüm bankalarda aynı şekilde yapılandırılır.

Kaç Aya Kadar Taksit Yapılır?

Bankaların mevcut kredi kartı borçlarını 48 aya kadar taksitlendirme ve yapılandırma imkanları bulunmaktadır. Ancak kredi kartı taksitlerinde sadece 12 ay taksitlendirme, 48 ay ise yapılandırma olabilir.

Bu iki unsurun ayrımını her zaman göz önüne almalısınız. Burada sizlerin kredi notunuzu yükseltmeniz adına borçlarınızı zamanında ödemeniz  de önemlidir.

Kredi kartı taksitlendirmesi vatandaş açısından her zaman önemlidir. Özellikle de internet üzerinden peşin fiyatına alınan bir ürünün taksitlere bölünerek ödenme aşamaları daha cazip görünür. Bu gibi durumlarda bankaların ilgili personelleriyle iletişime geçerek, taksitlendirme dönemlerini başlatabilirsiniz.

Kredi Kartı Borçları Nasıl Yapılandırılır?

Bankaların kendi müşterileri için kredi kartı sistemi noktasında geliştirmiş olduğu alternatifler söz konusu. Bu alternatifler açısından mevcut borçlarınızı 48 ay vadeye kadar yapılandırabilir, bir düzen içerisinde ödemeye başlayabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close