Grip Olunca Vücut Neden Ağrır?

Grip sırasında vücut, beyaz kan hücrelerinin enfeksiyonla mücadele etmesine yardımcı olan kimyasalları salgılar; bu da ağrılara, neden olur. Aynı zamanda, grip olan bir kişinin hapşırma, titreme, ateş, boğaz ağrısı, burun akıntısı ve öksürüğü yaşaması da yaygındır.

Grip virüsüne yakalanan bir kişi, Flu.ca’ya göre yedi ila 10 gün süren semptomları deneyimleyebilir. Vücut sürekli olarak virüsle savaşır, hafif ve şiddetli ağrıya neden olur. Grip olan kişilerin yorgunluk yaşaması da yaygındır. Yaş, grip ve lokasyonun şiddeti, bir kişinin grip sözleşmesi sırasında hissettiği ağrı düzeyini etkileyen önemli faktörlerdir. Yaşlı insanlar genellikle hastalıkları uçurmayı daha zor bulur. Dahası, vücut grip virüsüne karşı daha sert, daha şiddetli acıya dönüşür. Soğuk bölgelerde yaşayanlar, vücut soğuk algınlığı nedeniyle genellikle boğulduğu için ikincil ağrı hissetme eğilimindedirler.

Doktorlar, boğaz kaslarını rahatlatmak için, vücudu nemlendirmek ve krampları azaltmak için bol miktarda su içmenizi tavsiye eder. Dehidratasyon kasların kasılmasına neden olur, ağrı ve kramplara yol açar. İçme suyuyla, bir kişi kaslarını yağlar ve bedensel ağrılardan kurtulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.