Ekonomi

Gizli Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Gizli Banka Hesabı Neden Açılır? Gizli banka hesabı açmak için bir çok neden vardır. Nişan yüzüğü almak veya yıl dönümü hediyesi almak için para biriktirmek adına gizli bir banka hesabı açmayı düşünüyor olabilirsiniz. Ya da kişisel açıdan ekonomik durumunuz hakkında risk duyuyor olabilirsiniz. Bambaşka sebepler de olabilir; tüm bu tür güvensizlik ve risk durumlarından kurtulmak için gizli banka hesabı açmak çözüm olabilir.

Gizli Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Her ne sebeple olursa olsun gizli bir hesap açmak kolay bir işlemdir; sadece biraz uğraş gerektirir. Banka hesabı açmak için bir çok internet tabanlı veya yerel banka seçenekleri bulunmaktadır. Bir çok banka kağıtsız bankacılık seçeneği sunmaktadır. Kağıtsız bankacılık, bildirimlerin mail adresine gelmesi ile gerçekleşmektedir. Örneğin, Finansbank Enpara kağıtsız bankacılık üzerine kurulmuştur. Hiç bir işlemi şubeden yapılmamaktadır. Çünkü fiziksel şubeleri bulunmamaktadır.

Yerel Bir Bankada Gizli Banka Hesabı Açma

Az tanınan ya da yerel bankalarda hesap açmak isterseniz, kendiniz finans kurumunu ziyaret ederek hesap açtırma işlemi yapabilirsiniz. Herhangi biriyle ortak olduğunuz bir bankada hesap açmamak, gizli banka hesabı açarken dikkat edilmesi gereken ilk unsurdur. Başka/farklı bir bankada hesap açtırmanız, ziyaretler sırasında tanıdığınız insanlarla karşılaşmayı önlemek için idealdir.

Banka Hesabı Açmak İçin Gerekli Bilgiler

Gizli olan bir banka hesabı açmak için banka seçimi yaptıktan sonra, bir takım bilgiler vermeniz gerekecek. Fiziksel adresinizi de vermenizi istenecek. Bu sebeple banka müdürü ile görüşme sırasında eve herhangi bir posta istemediğinizi söylemelisiniz. Banka yöneticileri buna alışıktır ve anlayışla karşılarlar. Mevcut durumunuzu anlattıktan sonra gizli banka hesabınızı güvende tutmanın en iyi yöntemlerini size bildirirler. Aynı zamanda, bankaya size izin veren bir arkadaşınızın ya da yakınınızın posta adresi bilgilerini isteyebilirler.

Banka Belgelerini Saklama

Gizli Banka Hesabı açtıktan sonra, bankacılık bilgiler, çekler, banka kartı gibi meteryalleri saklamak için güvenli bir yer bulmanız gerekir. Bu bilgileri saklayacak özel bir yeriniz yoksa, bir emanet kasası iyi bir alternatif olabilir.

Etiketler

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close