Teknoloji

Facebook’a Rakip Siteler 2018

İnternet’teki yüzlerce çevrimiçi sosyal medya sitesinde doğrudan Facebook ( FB ) ile rekabet eden siteler Instagram, Snapchat ( SNAP ) ve LinkedIn ( LNKD )’dir.  Bu sosyal medya şirketleri kitlelerini büyütmeye ve erişimi genişletmeye devam ediyor.

Instagram

Instagram’ın Facebook’a ait olmasına rağmen, Instagram muhtemelen Facebook’un yüz yüze olduğu en büyük rakibidir. Instagram, gençler arasında daha popüler.

Çünkü daha basit, daha özel ve çok görsel niteliktedir. Dolayısıyla FB, Instagram ile gelir elde etmek için rekabet etmekle kalmaz, kullanıcılarla ve bu kullanıcıların sosyal medya platformlarında harcadığı süre için de rekabet eder.

Snapchat

Snapchat popüler olmaya devam ediyor, çünkü kullanıcıların seçtikleri birkaç kişiye, hepsini bir seferde ulaşmasına izin vermiyor. Snapchat’ı kullanmak için alıcıların kısa bir süre görüntüleyebilecekleri bir resim gönderir.

LinkedIn

LinkedIn Facebook kadar popüler olmayan profesyonel bir sitedir; ancak profesyonel profillerin ve işe alımın ana platformudur. Şirketler potansiyel başvuru sahiplerini bulmak için LinkedIn’i kullanıyor ve başvuranlar da yeni iş bulmak için onu kullanıyor.

Google

Google, sosyal medya platformu aracılığıyla Facebook kullanıcıları edinmeye çalıştı ancak FB sayısı ile karşılaştırıldığında kullanıcı oranı çok düşük. Her iki şirket de pazarlama payı için savaştıklarından, internet reklam kategorisinde büyük rekabet içerisindeler.

Twitter

Twitter, Facebook’la kullanıcılar ve katılımları için de rekabet ediyor ancak Twitter’ın doğası, diğer ana sosyal paylaşım siteleri için daha az seviyede doğrudan rakip olmasını sağlıyor.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close