Ekonomi

Enpara Cepbank Nedir? Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Enpara Cepbank: Enpara, 15 Kasım 2017 tarihinde yaptığı güncellemeyle cepbank (cebe havale) işlemini kullanıma açtı. Bir internet bankacılığı olan ve iOS-Android uygulamalarını sürekli olarak güncelleştiren Enpara, cebe havale işlemlerini kullanıma açtı. Peki, Enpara Cepbank Nedir? Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Enpara Cebe Havale Nedir?

Enpara Cebe Havale, yani CepBank dijital olarak gerçekleştirilen para transferi işlemidir. Türkiye’deki hemen hemen bütün bankalarda yer alan bu sistemle internet bankacılığı kullanan herhangi birisi, cep telefonu kullanan herhangi birisine para transferi yapabiliyor.

Cepbank (cebe havale işlemi) sizden 2-3 TL aralığında bir komisyon kesiyor.

Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Telefondaki uygulama üzerinden cebe havale yapmak istiyorsak şu adımları gerçekleştirmeniz yeterli…

  • Para Transferi kısmına giriyoruz.
  • IBAN ve altında Cep Telefonuna Gönder seçenekleri yer alıyor. Burada Cep telefonuna gönder diyoruz.
  • Gelen ekranda cep telefonu numarasını yazıyoruz.

Böylelikle, Enpara Cepbank para gönderme işlemi tamamlanmış oluyor.

Eğer bu işlem yapıldıktan sonra 1 gün içerisinde para çekimi gerçekleştirmezse, gönderdiğiniz miktar size geri iade edilir. Bu bilgiler sırasında istenen tek bilgi bir telefon numarasıdır. Enpara kartsız para çekme işlemi bu şekilde gerçekleşmektedir.

Bütün bankalarda olduğu gibi Enpara Cepbank ile para göndermek istediğinizde karşı tarafa bir SMS ile bilgilendirme gider. Bu SMS’te yer alan referans kodu ve şifre ile gönderdiğiniz kişi, parasını ATM’den kart kullanmadan basit bir şekilde çeker. Çekim yapılmazsa para çıkış yapılan hesaba iade olur.

Enpara Cepbank İşlem Limiti

Enpara Cepbank ile işlem limiti 20 TL ile 1.000 TL aralığındadır. Bu limitler ATM’den kartsız olarak ve tek bir kod ile gerçekleştirilen işlem limitleridir. Parça parça daha fazla gönderim de yapabilirsiniz.

Etiketler

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close