En İyi Kıyamet Filmleri Listesi

En İyi Kıyamet Filmleri Listesi: Dünyanın sonunu anlatan kıyamet filmleri, yaşanan dehşet ve kıyamet sonrası yaşam düşüncesi ile, bizi ürperti ve felsefe dünyasına sürüklüyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kullanılan efektlerin gün geçtikçe daha gerçekçi olması, son yıllardaki kıyamet konulu filmleri daha bir güzel kılıyor. İşte en çok izlenen en iyi kıyamet filmleri listesi;

Into the Wild (2007)

En İyi Kıyamet Filmleri Listesi

Emory Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra üst düzey öğrenci ve atlet Christopher McCandless mülkiyetinden vazgeçerek, 24.000$ ‘lık tasarruf hesabını hayır işlerine bırakır ve Alaska’ya vahşi doğada yaşamak için otostop çeker. Yol boyunca, Christopher hayatını şekillendiren bir dizi karakterle karşılaşır.

Pi’nin Yaşamı (2012)

En İyi Kıyamet Filmleri Listesi

Denizdeki bir felaketten kurtulan genç bir adam macera ve keşifle dolu efsanevi bir yolculuğa çıkar. O felaketten kurtulan birisi daha vardır: Bengal kaplanı. Macera başlar…

Titanik (1997)

En İyi Kıyamet Filmleri Listesi

On yedi yaşındaki bir aristokrat, lüks, kötü muamele görmüş R.M.S.’nin yanındaki ‘zavallı’ bir sanatçıya aşık oluyor.

Perfect Sense (2011)

En İyi Kıyamet Filmleri Listesi

Dünya genelinde garip bir salgın görülür: insanlar birdenbire duyularından birini yitirir. İlk başta, koku kaybına yol açan bir salgın ile başlayan olaylar, tahrip edici öfke tantrumuyla devam ediyor. Susan ve Michael, artan kaosun ortasında bir ilişki başlatıyorlar, zira diğer duyuların kaybolması daha fazla insanı rahatsız ediyor ve sivil makamlar düzeni korumaya çalışıyorlar. Sevgi, böyle değişen bir dünyada mümkün mü? Her şey mükemmel mantıklı olabilir mi?

The Divide (2011)

En İyi Kıyamet Filmleri Listesi

Nehru yıkıcı bir nükleer saldırı, Dokuz yabancıyı New York apartmanının bunker benzeri bodrumunda bir araya getiriyor. Kurtulanların kurtarma umudu olmaksızın yeraltına sıkışmaları ve kapının öbür tarafında yalnızca korkunun olması konu alınıyor. Sarf malzemeleri azaldıkça tehlike çanlar çalmaya başlar.

Knowing (2009)

En İyi Kıyamet Filmleri Listesi

Bir zaman kapsülüne gömüldükten elli yıl sonra, bir öğrencinin kriptik belgesi profesör John Koestler’in (Nicolas Cage) oğlu Caleb Koestler’in eline geçer. John, kodlanmış mesajın son beş yıldır meydana gelen her büyük felaketi doğru bir şekilde listelediğini ve gelecekte felaketlerin üçünü öngördüğünü ortaya koyuyor: sırada küresel çapta bir tufan vardır.

2012 (2009)

2012 (2009)

Dünya’nın milyarlarca sakinleri gezegenin bir son kullanma tarihinin olduğunu bilmiyorlar. Bir Amerikalı bilim adamının (Chiwetel Ejiofor) uyarılarıyla, dünya liderleri toplumun seçkin üyelerinin hayatta kalması için gizli hazırlıklar yapmaya başlarlar. Küresel felaket sonunda, başarısız yazar Jackson Curtis (John Cusack), dünyanın parçalanmaya başlamasıyla birlikte ailesinin güvenliğini sağlamaya çalışıyor.

The Road (2009)

The Road (2009)

Amerika, bir felaketin ardından korkunç, gri bir gölgedir. Bir adam (Viggo Mortensen) ve genç oğlu (Kodi Smit-McPhee) kıyamet sonrası dünyayı dolaşarak medeniyet hayalini canlı tutmaya çalışıyorlar. Denize doğru yol alıyorlar, ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar ve onları vahşi insanların kölesi haline getiren çetelerden kaçmaya çalışıyorlar.

The Book of Eli (2009)

The Book of Eli (2009)

Kıyamet sonrası şiddetli bir toplumda, bir sürükleyen Eli, son otuz yıldır batıda dolaşıyor. Küçük hayvanlar avlamakta ve yıkılmış evlerde ve araçlarda… Su ve malzeme satmak ve köylerde ticaret yapmak için uğraşmaya devam ederken, onun şahsını ve muhafızlarını yakından takip ettiği benzersiz bir kitapta teselli buluyor.

Zombieland (2009)

Zombieland (2009)

Ohio’daki ailesine ulaşmaya çalışan utangaç bir öğrenci, son Twinkie’yi bulmaya çalışan iyi silah kullanan bir adam ve bir eğlence parkına çıkmaya çalışan bir çift kız, zombi dolu Amerika’yı dolaşmak için bir araya geliyor.

The Happening (2008)

The Happening (2008)

İnsanlığa apokaliptik bir tehdit, ülkeye yayılmış bir dizi şiddetli, açıklanamayan ölümle açık mavi gökyüzünden çıkar. Korkunç olgunun nedeni fen öğretmeni Elliot Moore (Mark Wahlberg), eşi Alma (Zooey Deschanel) ve meslektaşı Julian (John Leguizamo) Pennsylvania’nın tarım arazisinde görünmez katille olan maceraları başlıyor.

Doomsday (2008)

Doomsday (2008)

Reaper virüsünün ilk salgını İskoçya’yı vurduğunda, Eden Sinclair sınırdan kurtulman son kişiydi ve annesini geride bırakmak zorunda kaldı.  Yirmi beş yıl sonra, Eden Eden Sinclair (Rhona Mitra), bir takımın yeniden sıcak bölgeye önderlik etmesini sağlayarak, Londra’da yeniden ortaya çıkan virüs için bir müdahale ajanı bulmaya çalışıyor. O ve yoldaşları, yeni bir karanlık çağın başlamasını önlemeye çalıştıkları için, vahşi hayatta kalanlara karşı hayatta kalmak için umutsuz bir savaş sürdürüyorlar.

Sunshine (2007)

Sunshine (2007)

Çok uzak olmayan bir gelecekte güneş, insanlık için son bulmaktadır. Gezegeni kurtarmak için yapılan son çabayla, sekiz erkek ve kadından oluşan bir mürettebat, yıldızı canlandırabilecek bir cihazla uzaya gidiyor. Bununla birlikte, bir kaza, ciddi bir hata ve uzun süredir kayıp bir uzay gemisinden gelen bir tehlike sinyali ile işler değişiyor.

I Am Legend (2007)

Parlak bir bilim adamı olan Robert Neville (Will Smith) insanları kana susamış mutantlara dönüştüren insan yapımı bir veba hastanesinden kurtuldu. New York’ta yalnız başına dolaşırken, olası kurbanlarını arıyor ve kendi bağışık kanını kullanarak veba için bir tedavi bulmaya çalışıyor. Neville, ihtimallerin kendisine karşı geldiğini ve bu süre zarfında, enfekte kişinin Neville’i ellerine geçirdiğinde her şeyin biteceğini biliyor.

War of the Worlds (2005)

War of the Worlds (2005)

Liman işçisi Ray Ferrier (Tom Cruise), iki çocuğu Rachel (Dakota Fanning) ve Robbie (Justin Chatwin) ile olumlu bir ilişki kurmak için çabalamaktadır. Eski eşi Mary Ann (Miranda Otto) Ferrier’in evinde bırakınca, gerginlik dolu hafta sonu olacak gibi görünüyor. Ancak, yıldırımın elektromanyetik darbeleri bölgeye çarptığında, garip olay bir uzaylı istilasının başlangıcı olarak ortaya çıkıyor.

The Day After Tomorrow (2004)

The Day After Tomorrow (2004)

Climateolog Jack Hall (Dennis Quaid), çevresel kaygılarını ortaya koyarken BM yetkilileri tarafından büyük oranda göz ardı edildi ve araştırması, muazzam bir “süper fırtınanın” gelişmesiyle doğru bulduğu ortaya çıktı ve dünya çapında ciddi felaketler yaşandı. New York’ta arkadaşı Laura (Emmy Rossum) ve diğerleri tarafından sıkışıp kalmış oğlu Sam (Jake Gyllenhaal) ‘a gitmeye çalışırken, Jack ve ekibi Philadelphia’tan yürüyerek yola çıkar…

28 Days Later… (2002)

28 Days Later... (2002)

Yanlış yönlendirilen bir grup hayvan hakları savunucusu, tıbbi bir araştırma laboratuarındaki “Rage” virüsüyle enfekte edilmiş şempanzeleri serbest bırakır. . Londra’daki bisiklet kuryesi Jim (Cillian Murphy), bir ay sonra komadan uyandığında, kentini terkedilmiş bulur. Rage’in zombi benzeri kurbanlarından kaçan Jim, Selena (Naomie Harris) ve taksi şöförü Frank (Brendan Gleeson) da dahil olmak üzere bir grup kurbanla karşılaşır ve macerabaşlar…

Kairo (2001)

Kairo (2001)

Japon üniversite öğrencileri, ziyaretçilere ölülerle etkileşim kurma şansı tanıyan bir İnternet Web kamerasıyla bağlantılı bir dizi intiharı araştırıyor.

End of Days (1999)

End of Days (1999)

Bin yıl yaklaşırken, bir dizi rahatsız edici işaret, Şeytan’ın (Arnold Schwarzenegger) Dünya’ya döndüğünü ve New York sokaklarına yürüdüğünü gösteriyor. Öyle görünüyor ki, Şeytan’ın, çocuğunu taşıyacak bir kadın bulması gerekiyor, zira Mesih’le karşı karşıya kalacağı zaman yaklaşıyor.

Armageddon (1998)

Armageddon (1998)

Armageddon , Michael Bay’in yönettiği, Jerry Bruckheimer’ın yapımcılığını yaptığı Touchstone Pictures tarafından 1998’de yayınlanan Amerikan bilimkurgu felaket filmidir. Film, NASA tarafından Dünya’yla çarpışma rotasında devasa bir asteroidi durdurmak için gönderilen bir grup mavi yakalı derin çekirdekli delici grubunu anlatıyor.

Last Night (1998)

Don McKellar’ın bu Kanada tiyatrosunda, Toronto’nun çeşitli vatandaşları, nedenlerinin açıklandığı üzere gece yarısı meydana gelen dünyanın sonunu endişeyle beklemektedir. Dul kadın Patrick Wheeler (McKellar) kaderi için destek verirken, intihar etmek niyetinde olan bir işadamının karısı Sandra (Sandra Oh) ile görüşür.

Deep Impact (1998)

Deep Impact (1998)

Bir kuyruklu yıldız Dünya’ya doğru fırlıyor ve tüm insan hayatının sonu anlamına gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.