Ekonomi

Dünyanın En Hızlı Büyüyen Ülkeleri ve Ekonomileri

Dünyanın En Hızlı Büyüyen Ülkeleri: Gelişmiş ülkeler, yüksek gelir düzeyine, yüksek düzeyde yaşam standardına ve lüks seviyelere sahiptir. Bazı gelişmekte olan ülkeler çok hızlı bir şekilde gelişiyorlar, şaşırtıcı derecede bu tür olanaklara sahip oluyorlar.

Listemizde yer alan devletler, teknoloji , askeri , eğitim gibi çeşitli alanlarda çok hızlı büyüme göstermektedir.

Dünyanın En Hızlı Büyüyen Ülkeleri ve Ekonomileri

Nüfusun çoğunluğu okur-yazar ve uygar olan milletlerin insanlarının uymakta olduğu sıkı kuralları ve düzenlemeleri vardır; bu nedenle, başarılı ve hızlı büyümektedirler.

İşte, dünya ortalamasının üstünde olan ve 2015 sonu baz alınarak hazırlanan; yüksek bir hızda gelişmekte olan ülkelerin listesi:

Uruguay Latin Amerika devletidir, Fakat ülke inanılmaz bir hızla ilerlemektedir. Ülkedeki yolsuzluk oranlarının çok düştüğü ve uluslararası şeffaflık raporlarında çok fazla takdir edildiği belirtiliyor. Ülke ekonomide, sporda ve tarımda gelişiyor. Ülkede yolsuzluk hareketi yok ve GSYİH’da artış yaşanıyor.

Güney Afrika

Güney Afrika

Güney Afrika en hızlı gelişmekte olan dokuzuncu ülkedir. Afrika ülkelerinin çoğunun aşırı yoksulluk ve enflasyona maruz kaldıkları görülmekle birlikte, Güney Afrika’nın ilerlemesi kayda değer. Ülke maden kaynaklarına sahiptir ve altyapısını geliştirmektedir.

Kosta Rika

Kosta Rika

Kosta Rika, yeşilliklerle dolu güzel bir ülkedir ve bir turist cennetidir. Bu, sekizinci en gelişmiş devlet. Küçük bir Amerikan devletidir. Yaşam standartları çok gelişmiştir. Bölgede, gelişmesinin başlıca nedeni eşik kaynak dağılımdır.

Mali

Mali

Mali, ekonomisini büyük ölçüde etkileyen son yıllarda siyasal mücadeleye katılan yedinci en gelişmekte olan ülkedir. Ancak şimdi bölge, iş, teknoloji ve bilim sektörü ile ilgili olarak sıçramalar gerçekleştiriyor.

Kazakistan

Kazakistan, en gelişmiş 4. Orta Asya ülkesidir. Devlet çok sayıda doğal kaynağına sahiptir ve gaz arama çalışmaları çok fazla kar ve döviz kazandırmıştır. Yaşam standardı artan Kazakistan’da, kaynak dağılımı eşit ve adaletli bir hale gelmektedir.

Azerbaycan

Azerbaycan

Petrol zengini olan Azerbaycan, dünyanın en okur-yazar devletlerinden biridir. Nitekim devlet demokrasi dışı uygulamalarla anılsa da başa gelen her lider, eğitim ve ekonomiye odaklanmaktadır.

Ekvator

Ekvator

Ekvator, dünyadaki en hızlı gelişen devletler arasındadır. Bir Güney Afrika ülkesidir, ancak GSYİH ve ekonomik büyümedeki artışla iyi performans göstermiştir. Hükümet, uyuşturucu istismarına karşı savaşta başarılı olmuştur ve halkı bilinçlendirmiştir. Ülke, istihdam ve okuma-yazma düzeylerini iyileştirmiştir.

Libya

Libya

Libya dünyanın en hızlı gelişmekte olan devletleri arasında yer alıyor. Son yıllarda büyük siyasi kargaşa ve iç savaşa maruz kalmış olsa da, son zamanlarda ülke hızla büyümektedir. Güçlü bir sağlık sistemi vardır. Aynı zamanda yüksek yaşam kalitesi beklentisi oranlarıyla birlikte yüksek petrol rezervleri vardır.

Gürcistan

Gürcistan

Gürcistan, dünyada güvenli ülkelerden biri olarak kabul edilir. Devlet, etkili güvenlik sistemine ve iyi güvenlik politikalarına sahip olmasına rağmen, Sovyet bölgesinde bulunuyor.

Nikaragua

Nikaragua

Nikaragua dünyanın en hızlı gelişmekte olan ülkelerinden bir tanesidir. Dünyada en yüksek kalkınma oranına sahip en iyi ülkedir.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close