Ufuk Açan Dan Brown Kitapları

Dan Brown Kimdir?

Dan Brown, 22 Haziran 1964’te New Hampshire, ABD’de dünyaya geldi. Üç çocuğun en büyüğü olan Brown, sanatın iyi bir yeri olan bir ailede büyüdü: annesi profesyonel bir müzisyendi, babası da lise matematiği öğretirken ders kitabı yazdı. 

Bu, Brown’un geleceğinde hayati bir rol oynamıştır; çünkü müzik kariyerine devam etmiş ve bir tanesi yetişkinler için diğeri de çocuklar için olmak üzere iki albüm çıkarmıştır. Los Angeles’ta bir söz yazarı olarak kariyer yapmaya devam ederken, Dan Brown, Ulusal Şarkı Yazarları Akademisi Direktörü Blythe Newlon’u tanıdı ve evlendi.

Dan Brown müzik yapmaya devam etti ve daha sonra ailesini desteklemek için İngilizce öğretmeni oldu. 1994 yılında Brown yazarlığa başlamıştı.

1998’de Digital Fortress’in yayınlanması ile Dan Brown, tam zamanlı bir yazar oldu. Bununla birlikte, başarı hala uzaktı. Melekler ve Şeytanlar da dahil olmak üzere ilk dört romanı, eşinin yoğun tanıtımına rağmen, 10.000’in üzerinde kopyasını sattı. Dan Brown konuşmalara ve programlara devam etti, yüzlerce görüşme yaptı ve medyada son derece aktif hale geldi. Sonraki kitaplar daha iyi olsa da, 2003 yılına kadar Dan Brown’un dibe vurduğu düşünülüyordu. Da Vinci Kod, piyasaya sürülmesinin ilk haftası boyunca New York Times’ın En Çok Satılanlar listesine girdi ve dünya çapında 60 milyondan fazla sattı

Dan Brown Kitapları

Dan Brown’un ufuk açan kitaplarını, çıkış yıllarına göre listeledik. İngilizce orjinal kapak fotoğraflarını kullandığımız Dan Brown kitapları listesi sizlerle…

1998: Dijital Kale

2000: Melekler ve Şeytanlar

Melekler ve Şeytanlar - Dan Brown

2001: İhanet Noktası

2003: Da Vinci Şifresi

2009: Kayıp Sembol

Kayıp Sembol - Dan Brown

2013: Cehennem

2017: Başlangıç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.