Sağlık & Yaşam

Botoks Hakkında Her Şey

Botoks uygulama alanlarını incelediğimizde cildin daha genç görünmesi, kırışıklıkların azalması, kaş yapısında yapılan değişiklikler yer almaktadır. Sadece güzelleşmek, genç görünmek için değil bazı hastalıkların tedavi edilmesi için de uygulama yapılan botoks ile hem sağlık hem güzellik kazanabilirsiniz. Gelişen teknoloji sayesinde botoks uygulamaları her geçen gün kullanım ağını genişletmektedir. İçeriğinde bulunan maddeler ve vitaminler ciltte oluşan hasarların onarılmasını sağlamaktadır.

Botoks dünyada ve ülkemizde de yaygın olarak uygulanmaktadır, özellikle Botoks Ankara merkezli olarak ülkemizde yayılmaya başlamıştır. Bu süreçte en önemli uyarı doğru ve güvenilir kliniklerde tedavi sürecidir, sağlık bakanlığı onayı olmayan merkezlerde yapılan her uygulama gibi botoks da ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir, bu gibi sağlığı tehlikeye atacak durumlardan kaçınılması gerektiği unutulmamalıdır. Bu sebeple botoks Ankara ya da tüm ülke genelinde araştırılırken sağlık bakanlığı onaylı, yeterli eğitime sahip kişilerce yapılmasına dikkat edilmeli ve sertifikalı klinikler tercih edilmelidir.

Dr. Buket Yıldırım, botoks nasıl uygulanır sorusuna şöyle yanıt vermektedir; botoks içeriğinde bulunan kişiye özel vitamin ve maddelerin cilt altına enjekte edilmesiyle uygulanır. Bu işlem çok kısa sürede yapılmaktadır ve cildin yenilik kazanması sağlanmaktadır. Ciltte meydana gelen hasarlar, botoks ile enjekte edilen sıvının hasarlı noktalara ulaşarak burada onarım ve yenilme sağlaması amaçlanmaktadır.

Yüz bölgesinde mimiklerden kaynaklı ya da sebebi bilinmeyen, yaşlılık belirtileri olan çizgiler de botoks ile yok edilmektedir. Estetik dışında sağlık içinde uygulanan botoks özellikle aşırı terleme sorununa çözüm sağlamaktadır. Koltuk altı terleme tedavisinde botoks yöntemine başvurulmaktadır. Ancak terleme tedavisinde botoks tercih edilmeden önce terleme sorununun sebepleri araştırılmalı ve doğru teşhis edilmelidir. Aşırı terleme için uzman hekimlerin onayıyla botos tedavi tercih edilmelidir.

Botoks Ankara kısa zaman önce kas gevşemesi içinde botoksun önerildiğini belirtmektedir. Tedavi için tercih edilen botoks uygulamaları mutlaka hastane ortamında gerçekleştirilmelidir. Kullanılan dozların miktarı kişiye uygunluğu oldukça önemli olduğundan uzman doktor kontrolünde ve onayıyla botoks uygulanmalıdır. Sağlığınızı tehlikeye atacak seçimlerden kaçınmalı ve botoks için güvenilir doğru merkezleri tercih etmelisiniz.

Kaynak : http://www.drbuketyildirim.com/botoks.html

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close