Sağlık & Yaşam

Bilinçaltı Temizleme Nasıl Yapılır?

İçten dışa doğru şifa bulma ve iyileşme, bilinçaltı temizleme ile elde edilir. Derinden kök salmış duygular, imgeler ve inançlar enerjimizi etkiler. Enerjik yayılımlarımız ve titreşimlerimiz, hayatımızdaki sağlık, tutum ve koşullarımızı etkiler. Bilinçaltı temizleme, enerjik alanlardaki tahrip edici izleri gidermek ve serbest bırakmaya yardımcı olmak için meditatif bir tekniktir.

Aurik alanınızı hayal edin, öfke duygusu çevresinde hareket ederseniz, bu enerjinizi aura’nızda hissedersiniz. Diğer tüm varlıklar da bunu hissedebilir. Çevrenizdekilerin kendi enerji alanıyla nasıl bir etkileşime girerse, ona göre size cevap verirler. Sonuç, çalkantı, sempati, iticilik, çatışma olarak ortaya çıkabilir. Yani, enerjimizin bir etkisi var. Onlar, hem dışımızda hem de içimizde (sağlık ve davranışlarda olduğu gibi) tezahür eder. Enerjilerimiz insanları, deneyimleri ve olayları davet eder ya da iter.

Bilinçaltımızda saklanan bazı durumlar, günlük hafızamızda genellikle unutulmuş gibi görünebilir. Fakat hala varlar ve vücudumuza ait enerjik sistemlerimizi etkilemektedir. (Esasında enerjik bir sistemizdir!). Onları bilinçaltından silip atmak için yapılması gerekenlerden bir tanesi, hafızada gezinmektir. Yerleştirildikten sonra, bilinçaltı temizleme meditasyonları yoluyla hasarı onarmak için çalışma yapmaya karar verebilirsiniz. Bunlar genelde zarar verici bastırılmış duygular veya yanlış inançlardır. Bazıları ayağınızdaki dikenlere benzeyebilir – sürekli bir ajitasyona neden olarak, enerjik bir varlık olarak optimum işlevinizi bozuyor olabilir.

Bilinçaltı temizleme işlemini bir bahçe temizliği olarak düşünün. Kökler arasında rahatsız edici olanları çekip atın. Kökleri geride bırakırsanız, yeniden doğarlar. Yabani otları temizledikten sonra geride bıraktıkları bereketli zemini beslemek istersiniz. Beslenme, meditasyon olarak adlandırılmaktadır. Düşünce formlarını iyileştirmek ve inşa etmek için olumlama yaparak, topraklara aktivitelerinizi ekleyin.

Düşünceyi veya inancınızı uygun enerjiyle iyileştirmek istiyorsunuz . İhtiyacınız olan her ne hissederseniz, sevgi, bağışlama, mutluluk, heyecan, özgürlük, rahatlama vb. duygularını oluşturun.

Meditasyon

Olumlama ve Bilinçaltı Temizleme Nasıl Yapılır?

Kalbinizi sertleştirici etkilerinden kurtarmanın zamanı geldi. Yaralanmaya ve hayal kırıklığına uğramak, sizin ve hayatınızın üzerinde bir güce sahip olur. Gitmesine izin vermek ve etkilerinden kurtulmak faydanızadır.

Öfkeyi ve kini içimizde tutuyoruz. Ama kendimize zarar verdiğimiz kadar, kızgın olduğumuz kişilere zarar vermiyoruz. Buna değmez. Çoğu zaman, kin tutulan kişinin sizin kin tuttuğunuza dair hiç bir fikri yok. Sonuçta insanlara “sadece insan” diyerek, kinimizden arınmalıyız, bağışlamalıyız.

Bilinçaltı temizleme bunu yapmanıza yardımcı olabilir. Hepimiz hata yaparız ve pişman oluruz – canavarın doğası budur. Duygular, duyular, arzular ve başkalarının tutumlarıyla uğraşmak için sınırlı bir görüşe ve güce sahibiz. Bu kadar karışıklığa şaşmamalıyız! Kendimiz veya başkalarının mükemmel olmasını bekleyemeyiz. “İnsan” faktörüne izin ver ve affet.

Bağışta bulunmak her zaman kolay değildir, özellikle de istismar söz konusuysa. Bilgisiz, yanlış yönlendirilmiş veya aldatılmış olmaktan dolayı kişiyi bağışlayabilirsiniz, ancak kötüye kullanıma asla izin vermezsiniz . Yaşamınızdan bir istismarcıyı kaldırın. Hiç kimse istismarı hak etmiyor. Buna izin verirseniz, o kişiye sizin üzerinize güç veriyorsunuz.

Meditasyon Bilinçaltı Temizleme

Meditasyon Nasıl Yapılır?

Bilinçaltı temizleme işleminde meditasyon sırasında sessiz bir ortam ve sakin bir zaman ayırın. Böylece rahatsız edilmeyin. Kendinizi meditasyona hazırlayın. Zihin boşaltma için dikkat toplama konusunda yardımcı olması amacıyla meditasyon müzikleri dinleyebilirsiniz.

Niyetinizi belirtin, diğer bir deyişle, “ilerlememi ve mutluluğu zedeleyen sorunları çözmeye hazırım.” Zihninizi geçmiş acılar, agresyonlar, suçluluk duyguları, korkular veya diğer olumsuz duygulara doğru sürükleyin. Onlarla niçin hala birlikte olduğunuzu sormak için onlarla yüzleşin.

En içteki hislerinizi önemsemeyin. Bilincinizin sana ne söylemeye çalıştığına dikkat edin. Bazı anılar, hatıralar ve duygular tarafından aptalca hissedebilirsiniz, ancak ciddiye alın. İç sesinize, zihninize saygı ile davranın. Acıyı, utançları ve diğer şeyleri kabul edin. İç özene olumlayıcı bir şifacı olarak konuşun: “Sorun ne, niçin bunu bilinçaltında tuttun, ne yapabiliriz, tecrübeyi nasıl değiştirebiliriz?”

Duygu veya hafızanızla konuşun. Hissetmek istediğiniz şeylerle değiştirin. Bu gömülü enerji formlarını yeni bir perspektif ve yeni bir görüntü ile değiştirin. Neden değiştirildiklerini ve hangi yeni ve geliştirilmiş görünüme sahip olduklarını onlara anlatın. Bir anlamda içinizdeki görüntüyü olumlu duygularla şarj edin. Bilinçaltınızın sizi nasıl koruduğunun farkındaysanız, kararın sevincini yaşayın. Olumsuz izlerin bırakılmasıyla hayatınızın nasıl değişebileceğini düşünün.

Eğer bırakmakta güçlük çekiyorsanız, onu Yaratıcı’ya bırakın. İyileştirme çözümünde yardım isteyin. Biz asla yalnız değiliz. İsteğimiz konusunda samimi olursak yardım gelecektir.

Bilinçaltı Temizleme Teknikleri

Temizleme egzersizleri sırasında sabırlı olun. Kendinizle ilgili olumsuz inançlar taşıyorsanız, düşüncenizi yeniden programlamanın zamanı geldi.

En iyi arkadaşınız olun. Kendinize, ne kadar önemli, benzersiz ve değerli olduğunuzu söyleyin.

Siz değerli bir varlıksınız. Kendinizi asla küçümsemeyin. Eğer hayatınızdaki diğerleri sizi küçümsüyorsa, cehaletlerini kabul edin ve devam edin. Yaratıcı ya da dünya için konuşmazlar. Kendi zihinlerinden konuşuyorlar.

Seçimle buradayız. Yaşamaya ve Dünya’nın lütfundan yararlanma hakkına sahibiz. Kendinizi başkalarının görüşlerinden ve kendi eleştirilerinizden kurtarın.

Bu aşamada yapmak istediğimiz şey olumlamadır. Olumsuz düşünce biçimlerini olumlu ve sevecen düşüncelerle değiştirmek hedefleniyor.

Gülme

Affetmek

Bağışlamak istediğiniz kişiyle birlikte olmasını istediğiniz diyalogu düşünün. “Sizi affediyorum, çünkü daha iyi bilmiyordunuz, şimdi etkilenmenden uzağım, özgürüm. Ve kötü düşünceler benden özgürsün.”

Karaktersiz birini affetmeye çalışıyorsanız, “Artık beni etkilemene izin vermiyorsun, güçsüzsün, seni tamamen aklımdan, kalbimden ve ruhumdan atıyorum ve özgürüm.”

Bilinçaltı temizleme, negatif inançların üstesinden gelmenize ve yaşamak istediğiniz bir geleceği inşa etmek için olumlu bir bakış açısı benimsemenize yardımcı olabilir .

Takıntılarınızın, fikirlerinizin; kişisel gelişiminizi engellemesinin önünde durun.

Olumlu düşünme, çekirdek inanç, kalplerimizi ve zihnimizi dağınık hale getiren ve parlak geleceklerimizi engelleyen eski yüklerden kurtulur. Yükünüzü hafifletin ve ne kadar iyi hissettiğinizi görün.

Son olarak, “Yüklerinizi Tanrı’ya anlatın, Rabb yüklerinizi alsın ve özgürce gidin.”

Bilinçaltı Temizleme

  • Bu yazı: hayatımı nasıl değiştirebilirim, korkularımı nasıl yenerim, bilinçaltına emir vermek nasıl yapılır, bilinçaltının temizlenmesi, beyindeki kötü düşüncelerden nasıl kurtulurum, kafamdaki sorunlardan nasıl kurtulabilirim, geçmişle yaşamaktan nasıl kurtulurum, bilinçaltımızı nasıl temizlenir konularında arama yapanlar için hazırlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler