Gezi Rehberi

Bebekle Uçak Yolculuğu Nasıl Yapılır?

Bebeklerle seyahat etmek, sadece ebeveynler için değil, aynı zamanda diğer yolcular için kötü bir deneyim olabilir. Bebekleriniz ile diğer yolcuları rahatsız etmeden uçuşta daha rahat olabilmek için bu basit talimatları izlemeniz yeterlidir.

Bebekle Uçak Yolculuğu Nasıl Yapılır?

Ön Hazırlık

Uçak biletinizi rezervasyonu yaparken havayolu şirketine bir bebek ile seyahat ettiğinizi belirttiğinizden emin olun. Bebeğinizin kucağınıza oturmasına rağmen, bilet almanız gerekecektir. En önemlisi, havayolu şirketinin bebeklere ne tür özel imkanlar sağladığını bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Belgeler

Unutmayın ki bebeğiniz ne kadar küçük olursa olsun yine de bir pasaport istenecektir! Öyleyse henüz tatile çıkmadan çocuğunuzun pasaportu ve diğer gerekli belgeler için başvurduğunuzdan emin olun, böylece son dakika gecikmeleri yaşamayın.

Pasaport Fotoğraf

El Bagajında Temiz Kıyafetler

Uçaktaki el bagajınızda yanınızda yeterince temiz kıyafetler ve bezler bulundurduğunuzdan emin olun. Bebeğinizin kıyafetini değiştirmeniz gerekiyorsa, koltuğunuzda yapmayın. Tuvaletler, bunun için gerekli donanıma sahiptir.

Bağışıklık

Hava yolculuğu çoğu bebeğe uygundur. Ancak, bebeğinizle uçmadan önce şunları düşünün: Bebeklerin bağışıklık sistemlerinin yeni geliştiğini ve hava yolculuğunun bulaşıcı bir hastalığa yakalanma riskini artırabileceğini unutmayın.

Basınç Farklılığı Esnasında Yapılması Gereken

Uçuş esnasında kabin basıncının değiştirilmesi kulak ağrısını tetikleyebilecek orta kulak basıncında geçici değişikliğe neden olur. Bebeğinizin kulaklarındaki basıncın eşitlenmesine yardımcı olmak için, kalkış ve iniş sırasında bebeğinizin ağzına bir biberon veya emzik verin.

Bebekle Uçak Yolculuğu

Oksijen Seviyesi

Uçuş esnasında, uçak kabinindeki hava basıncı arazideki hava basıncından daha düşüktür. Bu geçici oksijen seviyesindeki değişiklikler, sağlıklı bebeklerde sorun teşkil etmese de, bebeğinizin altta yatan bir solunum rahatsızlığı varsa ek oksijen gerekli olabilir.

Etiketler

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close