Ekonomi

Banka Kartı ve Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Banka kartları ile ilgili yapılan yeni düzenlemeyle birlikte 31 Aralık 2017 tarihine kadar kart kullanıcıları internet alışverişleri için onay vermek zorundadır. 31 Aralık 2017 tarihine kadar onay vermediğiniz taktirde banka kartından internet üzerinden alışverişlerinizi gerçekleştiremezseniz. Onay verilmeyen kartlar için ilgili banka internet alışverişlerini kapatacak ve müşterinin onayı olmadan internet üzerinden alışverişlere izin verilmeyecektir. Peki banka kartı ve kredi kartı internet alışverişine nasıl açtırılır? Banka kartınızı internet alışverişleri için açtırmadıysanız ve nasıl açtıracağınızı bilmiyorsanız aşağıda sizinle paylaşacağımız bilgiler ışığında banka kartınızı internet alışverişlerine açtırabilirsiniz.

Kredi Kartları İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Kredi kartınız ile internet üzerinden alışveriş yapabilmek için bankanıza giderek kartınızın internet alışverişleri için açılmasını talep etmeniz gerekir. Bir başka yöntem ise müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınızı internet alışverişlerine açtırmak istediğiniz talep ederek onay vermenizdir. 31 Aralık 2017 tarihine kadar onya vermediğiniz takdirde kredi kartınız internet alışverişlerine kapatılacaktır.

Banka Kartları İnternet Alışverişlerine Nasıl Açılır?

Banka kartını internet alışverişine açtırmak için son tarih 31 Aralık 2017 tarihine kadar onay vermeniz gerekir. Mobil ve telefon bankacılığı ile banka kartınızı internet alışverişlerine açtıracağınız gibi bankanızın en yakın şubesine giderek banka kartınızı internet alışverişlerine açtırabilirsiniz. Ayrıca banka kartınızı bankamatik/ATM aracılığıyla da internet alışverişlerine açtırabilirsiniz.

Bu düzenlemenin en önemli nedeni banka ve kredi kartı kullanıcılarının mağdur olduğu dolandırıcılık olaylarıdır. Birçok kişi internet alışverişi üzerinden yapılan dolandırıcılıkla mağdur olmaktadır. Bu yeni düzenleme ile birlikte bunun önüne geçilmeye çalışılmaktadır.

Eğer birden fazla kartınız varsa tüm kartlarınız için tek tek internet alışverişi onayı vermeniz gerekir. Yalnızca bir kartınızı açtırdığınız takdirde diğer kartlarınızı internet alışverişlerinde kullanamayacaksınız. 31 Aralık 2017 tarihine kadar tüm kartlarınız için mobil bankacılık, telefon bankacılığı, ATM ve banka şubelerinden internet alışverişi için onay verebilirsiniz.

Etiketler

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close