Android P Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Google, son birkaç yılda Android’deki pil ömrünü iyileştirmek için önemli yeni özellikler sunmuştur ve Oreo en iyi iyileştirmeleri getirmiştir. Google, “En çok kullandığınız uygulamaları ve hizmetleri önceliklendirecek” Uyarlamalı Pil özelliğini geliştirmek için DeepMind ekibiyle ortaklık kurdu.

Bu özellik, telefonunuzu nasıl kullandığınızı “öğrenir” – en çok kullandığınız uygulamaları açık tutar, kullanmadığınız uygulamaları kapatır. Yani, örneğin, gerçekten sadece gece Instagram’a baktığınızı varsayalım. Bu durumda, Adaptive Battery bu davranışı öğrenecek ve uygulamayı gündüzleri uyku modunda tutacaktır. Google’a göre, Adaptif Pil test edilirken uyanıklıklarda yüzde 30’luk bir azalma kaydedildi.

Otomatik Parlaklık

Otomatik Parlaklık ile, işletim sistemi, çevrede ne kadar parlaklık olduğunu (veya olmadığını) değerlendirmek için ortam ışığı sensörünü kullanır ve ardından ekran parlaklığını, kabul edilebilir bir düzeyde olduğunu düşündüğü ile eşleşecek şekilde otomatik olarak ayarlar.

Cihazınızı kullanırken ve parlaklığı beğeninize göre ayarladığınızda, OS, işleri nasıl seveceğinizi öğrenecek ve ardından bunu otomatik parlaklık ayarlarına uygulayacaktır. Bu şekilde, parlaklık daima istediğiniz yerde kalır.

Pil Tasarrufu

Pil Tasarrufunun nasıl çalıştığı konusunda da küçük bir değişiklik var. Android’in önceki sürümlerinde, Pil Tasarrufu yalnızca pil yüzde 5 ila 15 arasında olduğunda otomatik olarak açılır. Herhangi bir noktada manuel olarak etkinleştirebilirsiniz, ancak otomatik ayarlar sınırlıydı.

Genel olarak, bu pil ömrü iyileştirme eğilimi harika. Piyasaya sürüldüğünden beri Android P beta kullanıyorum, ayrıca Pixel 2 XL cihazımın hiç olmadığı kadar iyi bir pil ömrü olduğunu söyleyebilirim. Devam et, Google.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.