Hayvanlar Alemi

Akita Köpekleri Hakkında Bilgiler

Akita köpek ırkları en büyük japon köpek ırklarındandır. Son derece sakin biçimli ve görsel bir vucudu olan kendine özgü görünümü ile diğer ırklardan kolayca ayrılabilen bir köpektir.Güçlü kaslar, büyük kafa ve kısa çenesi kendine özgü özellikleridir.

Bu köpekler Japonya’da polis köpekleri olarak kullanılmaktadır.Bu köpekleri Japonlar başlarda dövüşlerde kullanıyorlardı, ancak tabi ki başarılı olmaları mümkün değil, çünkü sakin köpeklerdir. Fakat oldukça hareketli olan bu köpekler sürekli hareket halinde olmak ister.

Akita köpekler genel itibariyle sakindir ancak bazen başına buyruk köpekler olabilmektedirler. Akıllı ve cesur hayvanlardır. Japon anneler rahatlıkla çocuklarını emanet etmektedirler.

Akita köpekler başka ırklara karşı tahammülsüz olabilirler bu yüzden başka köpeklerin olduğu ortamda serbest bırakmamak gerekir. Yemek yerken bazen haşin olabilmektedir.

Akitalar egzersiz ihtiyaçları yüksek olan köpeklerdendir. Eğer dışarıda yeteri kadar egzersiz yaptırılabilecekse apartmanlarda beslenebilir aksi halde tavsiye edilmemektedir.Yılda iki kez tüylerini değiştiriler.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close