25 Adımda Ev Hanımları Evde Nasıl Para Kazanabilir?

Ev Hanımları Evde Nasıl Para Kazanabilir? Birçok ev kadını, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olmak üzere çeşitli ürün ve hizmetler sunarak önemli bir gelir elde eder. İnternetin gelişmesiyle birlikte, giderek daha fazla sayıda kadın, bloglarını ve sosyal paylaşım sitelerini kullanarak tekliflerini duyurup becerilerini ve yeteneklerini kazanabilmektedir.

Ev Hanımları Evde Nasıl Para Kazanabilir?

İlgi alanlarınızı keşfedin. Ek gelir elde etme yolculuğunuz, ne yapmaktan zevk aldığınıza, ilgileneceğinize veya tutkulu olduğunuza bakarak başlar. Çoğunlukla, ilgi alanları, özellikle de beceriler veya deneyimlerle destekleniyorlarsa, gelir haline dönüştürülebilir.

 1. İlginizi çeken veya ilginizi çekebilecek tüm şeylerin bir listesini yazın. Bunların önünde yazılı olarak görülmesi, potansiyel gelir fırsatlarını ve ideal olarak sizin çıkarlarınızla uyumlu gelir fırsatlarını öngörmenin mükemmel bir yoludur.
 2. Örneğin, yemek pişirme, spor, yazı, matematik, otomobil onarımı veya bahçeciliğin tadını çıkarabilirsiniz. Bunların hepsi gelir fırsatlarına dönüştürülebilir.
 3. Ayrıca, kesinlikle sevmediğiniz şeylerin çok farkında olun. Bazen hoşunuza gitmeyen aktiviteler yapmak gerekebilir (özellikle de mevcut bir gelir var ise), bu faaliyetleri son çare olarak bırakmak mümkündür. Örneğin, çok fazla yazmayı sevmeyebilirsiniz.
 4. Önceki deneyiminizi değerlendirin. Önceki deneyiminize bakmak, gelir fırsatlarını ortaya çıkarmak için harika bir yol olabilir. Tecrübe, istihdamı, aynı zamanda eğitim, boş zaman aktiviteleri veya yaptığınız her şeyi içerebilir.
 5. Örneğin, bir öğretmenseniz (veya bir şeyi öğretme deneyiminiz varsa), belki de bunu para kazanabilirsiniz. Bu, sanat ve el sanatları yapma, ofis idaresi işi, yazı yazma, hayvanlara bakma, hatta bebek bakıcılığı gibi deneyimler için neredeyse her şey için geçerli olabilir.
 6. Yeteneklerinizi inceleyin. Son olarak, neyin iyi olduğunu incelemek, para kazanma fırsatlarını ortaya çıkarmanın yararlı bir yolu olabilir. Bir şeye yetenekli olmak ya da başkalarının yapamayacağı bir şeyi yapabilmek, başkalarının bunu yapmak için size para ödemek isteyebileceği anlamına gelebilir.
 7. Örneğin, doğal olarak yetenekli bir fırıncıysanız ya da bir ya da daha fazla dili çok iyi konuşabiliyorsanız, bunu paraya çevirebilirsiniz. İlgi çekici fikirlere ulaşmak için ilgi alanlarınıza, becerilerinize ve deneyiminize bakın.
 8. Ev sorumlulukları ile çalışmayı dengelemek için plan yapın. Ev hanımı olmak ya da evde kalmak, bir sürü iş gerektiriyor ve birçoğu tam zamanlı işlerini düşünüyor. Ek gelir kazanmak için zaman kazanmak, ev sorumluluklarından uzaklaşmak anlamına gelecektir. Günlerinizi nasıl geçirdiğinizi gözden geçirin ve dışarıdaki işler için yer açmak için neler yapabileceğinize karar verin.
 9. Örneğin, belki her gün birkaç saat temizlik yaparsınız. Ev işlerini daha sık yapabildiğinizi anlayın veya evinizde başka birine verin.
 10. Çocuk bakımı kendi içinde oldukça zaman alıcıdır. Ne tür bir çalışmaya karar verdiğinize bağlı olarak, çocuk bakımı kooperatifine katılmayı düşünebilir veya çocuklarınızın belirli bir süre izlemesi için bir akraba isteyebilirsiniz. Bu sayede çalışmaya zaman ayırabilirsiniz.
 11. Oluşturduğunuz ürünleri satmak. Değerli bir şey oluşturabilirseniz, büyük olasılıkla satabilirsiniz. Bu konuda fikirler sonsuzdur ve fırınlanmış ürünler, fotoğraflar, sanat ve el sanatları, elbiseler ve neredeyse her şey gibi şeyleri içerebilir. Yaratırabileceğiniz bir şeyiniz varsa, asıl zorluk, nasıl pazarlanacağını ve satacağını bilmektir.
 12. Çevrimiçi sosyal ağlarınızı kullanmak, yeni başlıyorsanız reklam vermenin harika bir yolu olabilir. Ayrıca, ürününüzün fotoğraflarını içeren, işletmeniz için bir Facebook sayfası oluşturmak, arkadaşlarınızla yaptıklarınızı paylaşmanın mükemmel bir yolu olabilir ve umarız onlardan tavsiyelerde bulunur.
 13. Bazı ürünler ayrıca bunları satabilecekleri ilgili web sitelerine sahiptir . Örneğin, fotoğraf çektiğinizde, Shutterstock ve Istock gibi web siteleri görüntüleri satmanıza izin verebilir. Etsy ayrıca sanat eserleri satan için kullanışlı bir web sitesidir. Raverly’de örgü desenleri satmak. Elbette kijiji ve Craigslist gibi web siteleri de yerel alıcılarla bağlantı kurmak için yararlı olabilir.
 14. Ayrıca iddialıysanız kendi web sitenizi veya E-mağazanızı yapabilir ve trafik oluşturmak için çevrimiçi reklamları (Google Adsense gibi) kullanabilirsiniz.
 15. Serbest yazma veya blog. Yetenekli bir yazarsanız ve bir konu hakkında bilgi sahibi olmanız ve / veya benzersiz deneyimleriniz veya bakış açılarınız varsa, ücretsiz yazılar yazarak veya blog yazarak para kazanabilirsiniz.
 16. Bir blog oluşturmak oldukça basittir. Blogger gibi bir web sitesini ücretsiz bir blog oluşturmak için kullanabilir veya ayda yaklaşık 4 dolarlık bir ücret karşılığında WordPress.org gibi bir siteyi kullanabilirsiniz. Bir blogda para kazanmanın zor bir ihtimal olabileceğini bilmek önemlidir, çünkü yaptığınız para miktarı okuyucu tabanınızın büyüklüğüne bağlıdır.
 17. Serbest yazma ve / veya düzenleme de uygulanabilir bir seçenektir. Elance veya Textbroker gibi serbestçe yazılı işler sunan çok sayıda web sitesi var. Bu web siteleri, yeni başlayanlar için uygundur, çünkü ödeme oranları tipik olarak istisna değildir. Serbest yazı yazma işini bulmanın diğer yolları, serbest yazı iş panolarını aramak, Freelancewriting.com gibi web sitelerini kullanmak ya da makale fikirlerini yayınlara atmaktır.
 18. Ürünleri çevrimiçi olarak inceleyin. Doğrudan size ödeme yapacak ya da yazılı inceleme için ürünlerde indirimler sunan çevrimiçi sayısız web sitesi vardır. Web sitelerinden banyo ürünlerine kadar her şey için yorumlar yazılabilir. Google’ın “ürünleri çevrimiçi olarak incelemek” veya benzer bir şey araması sayısız kaynak sağlayabilir.
 19. Bir program oluşturun. Para kazanmak için ek bir yol seçtikten sonra, büyük olasılıkla bir önceki zamana kıyasla bir zaman açığı olacaktır. Çocuklarınız veya başka sorumluluklarınız varsa, bu zaman yönetiminin kritik olduğu anlamına gelir. Bir program oluşturmak ve zamanınızı bütçelendirmek, zaman yönetiminde en önemli adımdır.
 20. Takip etmeyi seçtiğin para kazanma fırsatına göre tahsis etmek için her gün bir zaman bloğu oluşturmanız gerekecek. Bunu yapmak için, haftanın her günü için (ya da doğru bir şekilde temsil edebileceğiniz şekilde ona yakın olarak) mevcut günlük rutininizi, her aktivite için ilgili zamanlarla birlikte yazın. Yeni işinizde çalışabileceğiniz boş bir zaman veya en azından daha az yoğun bir zaman bulmaya çalışın.
 21. Gereksiz faaliyetleri ortadan kaldırın. Kendinizi zamanında kısa sürede bulursanız, gereksiz aktivitelerin ortadan kaldırılması yardımcı olabilir. Gereksiz bir aktivite nedir? Programınızdan çok az etkiyle kolayca kaldırılabilen herhangi bir etkinlik. Çoğu insan, ister bilip bilmeseler de, her gün gereksiz aktiviteler yapmak için bol bol zaman harcıyorlar.
 22. Bir gün boyunca kendinizi gözlemleyin. Örneğin her gün Facebook’ta bir saat ya da iki saat televizyon izlediğinizi fark edebilirsiniz. Bu faaliyetleri tamamen ortadan kaldırırken muhtemelen aksilikler (kesinti ve sosyal zamanlar önemlidir), belki de bu etkinliklerin her ikisini de yarı yarıya azaltabilirsiniz.
 23. Hedefler oluşturun. Günlük, haftalık veya aylık hedeflerin bir listesini oluşturmak, yolda kalmanız ve zamanınızı yönetmeniz için mükemmel bir yol olabilir. Her gün başarmayı seçtiğiniz ana şeylerin bir listesini oluşturun. Örneğin, bebek bakıcılığı yapıyorsanız, günlük hedefinizi işinizi bir şekilde tanıtmak için yapabilirsiniz.
 24. Bu sizin için uygun herhangi bir zamanda yapılabilir. Günlük hedefler kullanıyorsanız, bir sonraki günü planlamak için geceleri on dakika ayırmak yararlı bir strateji olabilir.
 25. Açıkça görülebilir bir yerde hedefler listenizi tutun. Yapmanız gereken görevleri ve yapmanız gerekmeyen görevlerden uzak tutmanızı sağlar.

2 Yorum

 1. Özellikle ev hanımları evde boş duracaklarına bu şekillerde vakitlerini değerlendirebilir ve aileye ekstra katkı sağlayabilir. Bence yapılabilecek çok fazla iş kolu var.

 2. Evde ek iş gelir siteleri mevcut. Bu siteleri biraz araştırdım ama değmeyecek paralara olmayacak işler yaptırılıyor. O şekilde çalışmak yerine boş durmak daha mantıklı gibi geliyor. Yeni projeler ile yeni atılımlar ile bayanların evde daha çok para kazanabileceği düşüncesindeyim. Tabi yenilik..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.