Koç Burcu İçin Taşlar

Koç burcu için taşlar: Merhaba, öncelikle belirtmek isteriz ki; Astrologlar, taşların açıklanamaz bir manevi gücü sahip olduklarını, burçlara karşı olanların bile inkar edemeyeceğini ifade etmektedir.

Her doğal taşın belirli koşullarda özel bir etkisine ilişkin görüşler vardır. Aynı şekilde çeşitli burçlara özgü de taşlar bir spesifik etkiye sahiptir. Ancak yüzde yüz bir gerçeklikten ve kesin sonuçtan bahsetmek mümkün değildir.

Aynı taş bir kişide olumlu bir tesirde bulunurken, diğerinde o olumlu özellikleri bastırabilir. Burada da burçlar önemli bir yer tutar. Kendinize veya sevdiklerinize olumsuz etki doğuracak bir armağan vermemek adına, hangi taşların iyi olacağı, hangisinin zarar vereceğini bilmek iyi olur.

Bu nedenle koç burcu bir kimseye hediye almadan önce koç burcu hangi taşı kullanmalı konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir. İşte koç burcu şifalı taşları…

Koç Burcunun Uğurlu Taşı

Koç burcu

Koç burcu insanlar genellikle kendi güçlerine güvenir ve önyargılarının ve tespitlerinin doğruluğunu bilir, daima sezilerine güvenir. Gündelik hayatta çalışkan ve aktif olan bir hedefe ulaşmak için ısrar eder, bazı ereklerin peşinden koşar. Yani koç burcu kadını veya erkeği, güçlü ve girişkendir. Dikkati ve odaklanmayı sever, ayrıntıları atlamaz ve bu hareketleriyle iyi bir itibar yaratabilir.

Olumlu ruh hali, mutlu bir geleceğe inanma gibi karakteristik özellikler taşıdıkları için sevilirler. Aynı zamanda, koç burcu bazen saf egoizme dönüşebilir. İşte bu noktada taşlar yardımımıza koşabilir. Koç burcu için alınacak taşlar; sahibinin iç dünyasıyla çatışmamalıdır. Toplumsal veya özel hayatı mahvedebilecek olumsuz karakter özelliklerini ve sonuçlarını kısıtlama yönünde bir etkiye sahip olmalıdır. Astrologlara göre, koç burcu için akik taşı, kuvars, kaplan gözü, yılan taşı, kaya kristali, amazonit veya hematit gibi doğal taşlar seçilebilir.

Amazonit taşı

Koç Burcu Hangi Taşı Kullanmalı?

Koç burcunun kullanması gereken taşlar için şu örnekleri verebiliriz: Sert ve ateşli koç burcu insanları için yüksek enerjiye sahip taşlar tavsiye edilir.

Yakut, elmas, zirkon ve sitrin gibi taşlar bunların başında gelir. Bazı diğer taşlar da kullanılabilir, ancak daha sonra kişiliğin ve doğum tarihinin bazı özelliklerine karşılık gelmelidir.

Yakut Taşı – Koç burcu taşları

Koç burcu taşı rengi seçilirken şuna dikkat edilmelidir: Koç burcundaki kimsenin bazı özellikleri çok keskin ve olumsuz ise, yeşil, mavi veya renksiz taşları seçmek daha iyidir. 

Kanlı yakut, büyük erekleri fethetmek için hayati güçler veriyor, entelektüel etkinliği hızlandırıyor ve burç özelliklerini çok daha hızlı bir şekilde restore etmeye yardımcı oluyor.

Yakutun bazı daha tonları aynı özelliklere sahiptir, ancak çoğunlukla saldırganlığın ve aşırı duygusallığın sınırlandırılmasını sağlar. Yani kişisel güven verir ve koç karakterini güçlendirir. Ancak genç olan ve evli olmayan kızlara bu ters bir etki yaratabilir. Bunun yanında akik taşı, koç burcundaki öğrencilere yararlar sağlayabilir.

Dikkatlerini çalışmalara yoğunlaştırmaya yardımcı olur, kendi kendine motivasyon sağlama yetisini geliştirir ve sabırsızlığını azaltarak, olumsuz tesirlerini ortadan kaldırabilir.

Koç burcunun doğal taşı nedir sorusunu böylelikle cevaplandırmış olduk. Son olarak belirtmek gerekir ki, koç burcu erkeğin en değerli doğal taşı yakut taşıdır ve her şeyden önce ivedi bir şekilde liderlik becerisini geliştirir.

Yakut Taşı Hakkında Ek Bilgiler

Yakut taşları, güzellikleri ve değerlilikleri ile bilinir. Çağlar boyunca, yakut taşlar mücevher ve mücevher severler tarafından işlenerek kullanılabilir hale getirilmiştir. Bununla birlikte, doğal yakut taşların artan popülaritesi laboratuvarlarda sentetik yakutların oluşmasına yol açmıştır. Doğal yakut taklitleri, sentetik olanlar doğal taşlara kesinlikle benzeyebilir, ancak eski taşlarla aynı iyileştirici ve mistik özellikleri taşımazlar. Yapay ve doğal yakutları tespit etmeniz önemlidir.

Sentetik yakutların üretimi 1902 yılında başlamıştır. Sentetik yakutları meydana getiren en yaygın yöntemler alev füzyonu ve akı füzyonudür. Alev füzyon işleminde, ham taşlar eritilerek ve daha sonra yeniden kristalleşmek üzere soğutulan yakutlar sadece birkaç saat içinde üretilir. Akı füzyon işleminde, birkaç ay içinde yakutlar oluşur.

Ayrıca koç burcu için taşlar hakkında sizin de sormak istediğiniz sorular varsa sorabilirsiniz. Sağlıklı, mutlu, huzurlu günler dileriz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.